“Final matçına 6 min bilet satılıb” -
Medianews.az bildirir ki, bunu “Qafqazinfo”ya Peşəkar Futbol Liqasının (PFL) Media və marketinq direktoru Sənan Abdullayev məlumat verib.
O qeyd edib ki, biletlər klubların azarkeşləri arasında bərabər sayda bölünüb:
“Sevindirici haldır ki, Azərbaycan Kubokunun final matçına böyük maraq var. Satışa çıxarılan 8031 yerdən 6 minə yaxını satılıb. Biletlərin bölgüsündə hər iki komandaya tam bərabər yanaşma tətbiq edilib. Nominal ev sahibi olan “Sabah” və nominal qonaq “Zirə” üçün eyni sayda bilet ayrılıb. Hər iki klubun azarkeşləri üçün təxminən 1500 bilet nəzərdə tutulub və sektorlar əvvəlcədən konkret şəkildə bölünüb. Klublar bundan əlavə də bilet almaq  imkanına  malikdirlər. Sadə açılış mərasimi planlaşdırılır. Bununla yanaşı, final ab-havasının daha yaxşı hiss olunması üçün oyun günü stadionda müəyyən tədbirlər həyata keçiriləcək. Fan-zonalar təşkil olunacaq”.

На финальный матч Кубка Азербайджана между командами «Сабах» и «Зиря» продано 6 тысяч билетов.
Medianews.az сообщает, что эта информация была предоставлена директором по медиа и маркетингу Профессиональной футбольной лиги (ПФЛ) Сананом Абдуллаевым изданию «Qafqazinfo».
Он отметил, что билеты были распределены поровну между болельщиками клубов:
«Приятно отметить, что финальный матч Кубка Азербайджана вызывает большой интерес. Из 8031 доступного места продано почти 6 тысяч билетов. При распределении билетов была применена полная равномерность по отношению к обеим командам. Номинальный хозяин поля — «Сабах» и номинальный гость — «Зиря» получили одинаковое количество билетов. Примерно 1500 билетов предназначено для болельщиков каждой из команд, и секторы были заранее четко разделены. Клубы также имеют возможность приобрести дополнительные билеты. Планируется простая церемония открытия. Кроме того, в день игры на стадионе будут организованы определённые мероприятия для создания более яркой атмосферы финала. Будут организованы фан-зоны».