Elvinin “Qarabağ”ın tədbirinə çağırılmaması müzakirəyə səbəb oldu-
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, görüşdə əsasən komandanın bu mövsüm Çempionlar Liqasındakı uğurları müzakirə olunub.
Maraqlıdır ki, ÇL-dəki uğurlarda böyük əməyi olan, intizamsızlığına görə Qurban Qurbanov tərəfindən əvəzedici heyətə göndərilən Elvin Cəfərquliyev görüşə dəvət olunmayıb.
Bu isə sosial şəbəkələrdə müzakirə mövzusuna çevrilib. Azarkeşlərin əksəriyyəti komandanın qitənin ən nüfuzlu turnirindən ən yaxşılarından olan E.Cəfərquliyevin tədbirə dəvət almamasından narazılıq edib.
25 yaşlı müdafiəçinin yekun tədbirə çağırılmaması onu göstərir ki, “Qarabağ”la futbolçu arasındakı bütün iplər qırılıb. Qurban Qurbanov Elvini artıq sərəncamında görmək istəmir.
Əslində, buna nümunə kimi Cəfərquliyevin əsas komandanın oyunlarında stadiona gəlməməsini də göstərmək olar. Q.Qurbanov futbolçunu görmək belə istəmir.
Böyük ehtimalla Elvin yayda satılacaq.
Qurban Qurbanovun mətbuat konfransında “Elvin Cəfərquliyevin geri qaytarılmaq ehtimalı var?” sualına verdiyi cavab da azarkeşlərdə ümidsizlik yaratmışdı. Sanki baş məşqçi ondan danışmaq niyyətində belə deyil: “Hələ necə var elədir. Gələn il üçün hazırlıq planını tam tutmamışam”.

The management of the "Qarabağ" club met last night with the coaching staff and team members.
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reports that the meeting mainly discussed the team's successes in the Champions League this season.
Interestingly, Elvin Cəfərquliyev, who played a major role in the Champions League successes but was sent to the reserve squad by Qurban Qurbanov due to indiscipline, was not invited to the meeting.
This has become a topic of discussion on social media. The majority of fans expressed dissatisfaction that E. Cəfərquliyev, one of the best players in the continent's most prestigious tournament, was not invited to the event.
The fact that the 25-year-old defender was not called to the final event shows that all ties between the player and "Qarabağ" have been severed. Qurban Qurbanov no longer wants to see Elvin at his disposal.
Actually, an example of this is Cəfərquliyev’s absence from main team games at the stadium. Q. Qurbanov does not even want to see the player.
Most likely, Elvin will be sold in the summer.
Qurban Qurbanov’s answer to the question “Is there a possibility of Elvin Cəfərquliyev being brought back?” at a press conference also created despair among fans. It seems the head coach does not even intend to talk about him: “As long as he is there, he is like that. I have not fully completed the preparation plan for the next year.”