Elvinin “Qarabağ”ın tədbirinə çağırılmaması müzakirəyə səbəb oldu-
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, görüşdə əsasən komandanın bu mövsüm Çempionlar Liqasındakı uğurları müzakirə olunub.
Maraqlıdır ki, ÇL-dəki uğurlarda böyük əməyi olan, intizamsızlığına görə Qurban Qurbanov tərəfindən əvəzedici heyətə göndərilən Elvin Cəfərquliyev görüşə dəvət olunmayıb.
Bu isə sosial şəbəkələrdə müzakirə mövzusuna çevrilib. Azarkeşlərin əksəriyyəti komandanın qitənin ən nüfuzlu turnirindən ən yaxşılarından olan E.Cəfərquliyevin tədbirə dəvət almamasından narazılıq edib.
25 yaşlı müdafiəçinin yekun tədbirə çağırılmaması onu göstərir ki, “Qarabağ”la futbolçu arasındakı bütün iplər qırılıb. Qurban Qurbanov Elvini artıq sərəncamında görmək istəmir.
Əslində, buna nümunə kimi Cəfərquliyevin əsas komandanın oyunlarında stadiona gəlməməsini də göstərmək olar. Q.Qurbanov futbolçunu görmək belə istəmir.
Böyük ehtimalla Elvin yayda satılacaq.
Qurban Qurbanovun mətbuat konfransında “Elvin Cəfərquliyevin geri qaytarılmaq ehtimalı var?” sualına verdiyi cavab da azarkeşlərdə ümidsizlik yaratmışdı. Sanki baş məşqçi ondan danışmaq niyyətində belə deyil: “Hələ necə var elədir. Gələn il üçün hazırlıq planını tam tutmamışam”.

Руководство клуба «Карабах» провело прошлой ночью встречу с тренерским штабом и игроками команды.
Medianews.az, ссылаясь на «Qafqazinfo», сообщает, что на встрече в основном обсуждались успехи команды в этом сезоне в Лиге чемпионов.
Интересно, что Элвин Джафаргулиев, который сыграл большую роль в успехах в ЛЧ, но был отправлен в резерв из-за дисциплинарных нарушений тренером Гурбаном Гурбановым, не был приглашён на встречу.
Это стало темой обсуждения в социальных сетях. Большинство болельщиков выразили недовольство тем, что один из лучших игроков команды в самом престижном континентальном турнире, Э. Джафаргулиев, не был приглашён на мероприятие.
То, что 25-летний защитник не был вызван на итоговое собрание, свидетельствует о том, что все связи между «Карабахом» и игроком порваны. Гурбан Гурбанов больше не желает видеть Элвина в своей команде.
В качестве примера этому можно привести тот факт, что Джафаргулиев даже не приходит на матчи основной команды в стадион. Г. Гурбанов не желает даже видеть футболиста.
С большой долей вероятности Элвин будет продан летом.
Ответ Гурбана Гурбанова на вопрос на пресс-конференции: «Есть ли вероятность возвращения Элвина Джафаргулиева?» также вызвал у болельщиков чувство безысходности. Казалось, главный тренер даже не намерен говорить о нём: «Пока всё так, как есть. План подготовки на следующий год я ещё полностью не составил».