Dollar zəifləyir, bazarlarda risk artır –
Almaniyanın maliyyə sisteminə nəzarət qurumu olan BaFin xəbərdarlıq edir ki, bazarlar hazırda kövrək və qeyri-sabit vəziyyətdədir.
Qurum bildirir ki, investorlar müharibə və ticarət münaqişələri, həmçinin ölkələrin yüksək borcu kimi təhlükələri nəzərə almır. Süni intellekt sahəsindəki sürətli inkişafın uzunmüddətli olub-olmayacağı da hələ məlum deyil.
BaFin-in rəhbəri Mark Branson qəfil bazar enişlərinin mümkün olduğunu deyib. O, sosial mediada yayılan investisiya məsləhətlərinin də insanları daha riskli yatırımlara cəlb etdiyini vurğulayıb.

На фоне ослабления доллара США и рекордных подъемов на фондовых биржах растут финансовые риски.
Немецкий регулятор финансовой системы BaFin предупреждает, что рынки в настоящее время находятся в хрупком и нестабильном состоянии.
Учреждение сообщает, что инвесторы не учитывают такие риски, как война и торговые конфликты, а также высокий долг стран. Также пока неизвестно, будет ли стремительное развитие искусственного интеллекта долгосрочным.
Глава BaFin Марк Брансон заявил, что возможны внезапные рыночные падения. Он подчеркнул, что инвестиционные советы, распространяемые в социальных сетях, также привлекают людей к более рискованным вложениям.