Dənizdə batan Vüqarın dayısı:
Bakıda mebel sexində çalışan, Lerik rayon sakini 21 yaşlı Vüqar Adnayevin Bilgəh çimərliyində batdığı bildirilir. Hadisə iyunun 20-dən 21-nə keçən gecə baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, Vüqar dostları ilə birlikdə Bilgəh ərazisində yerləşən çimərliyə gəlib və dənizdə gözdən itib.
Gəncin dayısı Elşad Şabıyevin sözlərinə görə, hadisə ilə bağlı Vüqarın dostunun verdiyi ilkin məlumatlarla sonradan ortaya çıxan faktlar arasında ziddiyyət yaranıb.
"Hadisə yerinə gələndə Vüqarın dostu Təvəkküllə danışdım. Dedi ki, paltarlarını geyiniblər, getməyə hazırlaşırdılar, ayaqları qumlu olduğu üçün suya girib təmizləmək istəyiblər. Bir anlıq arxaya çevriləndə isə Vüqarın olmadığını görüb, səslənsə də, cavab ala bilməyib. Dediyinə görə, su dizlərinə belə çatmırdı. Sonradan məlum oldu ki, Vüqarın paltarları maşında imiş. Dedim, Təvəkkül, yalan danışma, nə olubsa, düzünü de ki, ona uyğun hərəkət edək. Axırda dedi ki, başımı da kəssəniz, başqa bir şey deyən deyiləm", - deyə o əlavə edib.
Qeyd edək ki, hadisədən təxminən iki gün keçməsinə baxmayaraq, Vüqarın cəsədi hələ də tapılmayıb. Aidiyyəti qurumlardan verilən məlumata görə, 21 yaşlı gəncin axtarışları hazırda davam etdirilir. Baku tv

It is reported that 21-year-old Vuqar Adnayev from Lerik district, who worked in a furniture workshop in Baku, drowned in the Bilgah beach. The incident occurred during the night of June 20 to 21.
Medianews.az reports that Vuqar came to the beach located in the Bilgah area together with his friends and disappeared in the sea.
According to the words of the young man's uncle, Elshad Shabiyev, contradictions arose between the initial information given by Vuqar's friend about the incident and the facts that later emerged.
"When I arrived at the scene, I spoke with Vuqar's friend Tavekkul. He said they had put on their clothes and were getting ready to leave, and since their feet were sandy, they wanted to enter the water to clean them. When he briefly turned back, he saw that Vuqar was not there, and although he called out, he received no response. According to him, the water wasn't even reaching their knees. Later it became clear that Vuqar's clothes were in the car. I told Tavekkul, 'Don't lie, tell the truth about what happened so that we can act accordingly.' In the end, he said, 'Even if you cut off my head, I will not say anything else,'” he added.
It should be noted that although about two days have passed since the incident, Vuqar's body has not yet been found. According to information from relevant authorities, the search for the 21-year-old young man is currently ongoing. Baku TV