Dənizdə batan Vüqarın dayısı:
Bakıda mebel sexində çalışan, Lerik rayon sakini 21 yaşlı Vüqar Adnayevin Bilgəh çimərliyində batdığı bildirilir. Hadisə iyunun 20-dən 21-nə keçən gecə baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, Vüqar dostları ilə birlikdə Bilgəh ərazisində yerləşən çimərliyə gəlib və dənizdə gözdən itib.
Gəncin dayısı Elşad Şabıyevin sözlərinə görə, hadisə ilə bağlı Vüqarın dostunun verdiyi ilkin məlumatlarla sonradan ortaya çıxan faktlar arasında ziddiyyət yaranıb.
"Hadisə yerinə gələndə Vüqarın dostu Təvəkküllə danışdım. Dedi ki, paltarlarını geyiniblər, getməyə hazırlaşırdılar, ayaqları qumlu olduğu üçün suya girib təmizləmək istəyiblər. Bir anlıq arxaya çevriləndə isə Vüqarın olmadığını görüb, səslənsə də, cavab ala bilməyib. Dediyinə görə, su dizlərinə belə çatmırdı. Sonradan məlum oldu ki, Vüqarın paltarları maşında imiş. Dedim, Təvəkkül, yalan danışma, nə olubsa, düzünü de ki, ona uyğun hərəkət edək. Axırda dedi ki, başımı da kəssəniz, başqa bir şey deyən deyiləm", - deyə o əlavə edib.
Qeyd edək ki, hadisədən təxminən iki gün keçməsinə baxmayaraq, Vüqarın cəsədi hələ də tapılmayıb. Aidiyyəti qurumlardan verilən məlumata görə, 21 yaşlı gəncin axtarışları hazırda davam etdirilir. Baku tv

В Баку, в мебельной мастерской, работающий, житель Лерикского района 21-летний Вугар Аднаев утонул на пляже Бильгях. Сообщается, что происшествие произошло в ночь с 20 на 21 июня.
Medianews.az сообщает, что Вугар вместе с друзьями пришёл на пляж в районе Бильгях и пропал в море.
По словам дяди молодого человека Элшада Шабиева, между первичной информацией, предоставленной другом Вугара, и последующими выявленными фактами возникло противоречие.
"Когда приехали на место происшествия, я разговаривал с другом Вугара — Тевеккюлем. Он сказал, что они оделись, собирались уходить, а так как у них ноги были в песке, решили зайти в воду, чтобы очистить. Когда он на мгновение отвернулся, заметил, что Вугара нет, звали, но ответа не было. По его словам, вода доходила не выше колен. Позже оказалось, что одежда Вугара осталась в машине. Я сказал Тевеккюлю: «Не ври, скажи, что случилось, чтобы мы могли действовать правильно». В конце он ответил: «Даже если отрежете мне голову, я ничего не скажу»," — добавил он.
Отметим, что несмотря на то, что с момента происшествия прошло примерно два дня, тело Вугара до сих пор не найдено. По информации соответствующих органов, поиски 21-летнего молодого человека продолжаются. Baku tv