Cütlüyün mübahisə yaradan
Medianews.az xəbər verir ki, qadının paylaşımına yazdığı “Məndən daha gözəlini də tapa bilər, amma mənim qədər sevəni əsla” qeydi istifadəçilərin diqqətini çəkib.
Qısa müddətdə minlərlə bəyənmə və şərh toplayan paylaşım cütlüyün xarici görünüşlərindəki fərq səbəbindən iki fərqli mövqe formalaşdırıb. Bəzi istifadəçilər fotoların süni intellekt vasitəsilə yaradıldığını və rəqəmsal manipulyasiya məhsulu olduğunu iddia ediblər.
Müzakirələrin böyüməsindən sonra məsələ ilə bağlı açıqlama verən süni intellect Grok fotolar üzərində aparılan texniki yoxlamaların nəticələrinə əsasən görüntülərin real olduğunu bildirib. Beləliklə, şəkillərin süni intellekt tərəfindən yaradıldığına dair iddiaların həqiqəti əks etdirmədiyi qeyd olunub.
Hadisə sosial şəbəkələrdə münasibətlər, gözəllik standartları və insanların xarici görünüşə yanaşması ilə bağlı yeni müzakirələrə yol açıb.

Фотографии женщины с её возлюбленным вызвали широкие обсуждения в социальных сетях.
Medianews.az сообщает, что внимание пользователей привлекла запись под постом женщины: «Можно найти более красивого, но того, кто любит так сильно, как я – никогда».
Публикация, набравшая за короткое время тысячи лайков и комментариев, вызвала два диаметрально противоположных мнения из-за различия во внешности пары. Некоторые пользователи утверждали, что фотографии созданы с помощью искусственного интеллекта и являются продуктом цифровой манипуляции.
После разрастания споров искусственный интеллект Grok, давший объяснение по данному вопросу, на основе результатов технической проверки фотографий заявил, что изображения настоящие. Таким образом, было отмечено, что утверждения о том, что снимки созданы искусственным интеллектом, не соответствуют действительности.
Случай вызвал новые обсуждения в социальных сетях на тему отношений, стандартов красоты и отношения людей к внешности.