Bu yay neçə dəfə 40 dərəcə isti olub? –
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin məlumatına görə, iyulun 25-26-da Bakının və Abşeron yarımadasının bəzi ərazilərində 40 dərəcəyə yaxın isti olacaq.
İyulun 25-29-da bəzi rayonlarda da temperaturun 40 dərəcəyə çatacağı, Mərkəzi Aran və Naxçıvan Muxtar Respublikasının ayrı-ayrı yerlərində isə 41 dərəcəyə yüksələcəyi gözlənilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Azərbaycanda yay fəsli başlanandan bəri 40 dərəcə isti yalnız bir dəfə - iyulun 15-də bəzi rayonlarda qeydə alınıb.
Azərbaycanda yay fəsli iyunun 21-i günortadan başlayıb.
Bundan bir gün əvvəl, iyunun 20-si, yəni yazın son günü də 40 dərəcə isti olub. Həmin temperatur Culfa rayonunda qeydə alınıb.

According to the National Hydrometeorology Service, on July 25-26, some areas of Baku and the Absheron Peninsula will experience heat close to 40 degrees.
From July 25-29, the temperature is expected to reach 40 degrees in some districts, and rise to 41 degrees in certain parts of the Central Aran and the Nakhchivan Autonomous Republic.
Medianews.az reports that since the beginning of the summer season in Azerbaijan, 40-degree heat has been recorded only once - on July 15 in some districts.
The summer season in Azerbaijan began at noon on June 21.
One day before that, on June 20, the last day of spring, there was also a 40-degree temperature recorded. That temperature was recorded in the Julfa district.