Bu yay neçə dəfə 40 dərəcə isti olub? –
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin məlumatına görə, iyulun 25-26-da Bakının və Abşeron yarımadasının bəzi ərazilərində 40 dərəcəyə yaxın isti olacaq.
İyulun 25-29-da bəzi rayonlarda da temperaturun 40 dərəcəyə çatacağı, Mərkəzi Aran və Naxçıvan Muxtar Respublikasının ayrı-ayrı yerlərində isə 41 dərəcəyə yüksələcəyi gözlənilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Azərbaycanda yay fəsli başlanandan bəri 40 dərəcə isti yalnız bir dəfə - iyulun 15-də bəzi rayonlarda qeydə alınıb.
Azərbaycanda yay fəsli iyunun 21-i günortadan başlayıb.
Bundan bir gün əvvəl, iyunun 20-si, yəni yazın son günü də 40 dərəcə isti olub. Həmin temperatur Culfa rayonunda qeydə alınıb.

По данным Национальной службы гидрометеорологии, 25-26 июля в некоторых районах Баку и Абшеронского полуострова температура воздуха будет близка к 40 градусам.
С 25 по 29 июля в некоторых районах температура достигнет 40 градусов, в отдельных местах Центрального Арана и Нахичеванской Автономной Республики прогнозируется повышение до 41 градуса.
Medianews.az сообщает, что с начала летнего сезона в Азербайджане температура в 40 градусов была зарегистрирована только один раз — 15 июля в некоторых районах.
Летний сезон в Азербайджане начался с полудня 21 июня.
За день до этого, 20 июня, то есть в последний день весны, тоже была температура в 40 градусов. Такая температура была зафиксирована в районе Джульфа.