Bəzi yerlərə yağış, Şahdağa qar yağıb -
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumata görə, ölkə ərazisində yağıntılı hava şəraiti müşahidə olunur, bəzi yerlərdə fasilələrlə şimşək çaxır, arabir yağış yağır. Yağıntılar ayrı-ayrı yerlərdə intensiv və güclü olub, Şahdağa isə qar yağıb.
Qarın hündürlüyü Şahdağda 1 sm-dir.
Bakıda və Abşeron yarımadasında düşən yağıntının miqdarı 6 mm olub ki, bu da aylıq normanın 60%-ni təşkil edir.
Respublika ərazisində düşən yağıntının miqdarı: Oğuzda 53 (aylıq normanın 44%-i), Şəkidə 46 (aylıq normanın 45%-i), Qəbələdə 45 (aylıq normanın 40%-i), Zaqatalada 37 (aylıq normanın 29%-i), Göygöldə 33 (aylıq normanın 27%-i), Xaltanda 33 (aylıq normanın 36%-i), Balakəndə 31 (aylıq normanın 24%-i), Xınalıqda 25 (aylıq normanın 53%-i), Şahdağda 24 (aylıq normanın 51%-i), Qrızda 24 (aylıq normanın 26%-i), Gədəbəydə 22, Daşkəsəndə 20, Qusarda (Ləzə) 12, Qubada 10, Qaxda (Sarıbaş) 8, Şahbuz, Culfa, Astara, Şabran, İsmayıllıda 6, Zərdabda 5, Ağdamda 4, Xaçmaz, Altıağac, Naftalan, Lerikdə 3, Tərtər, Kürdəmir, Sabirabad, Biləsuvar, Qobustan, Mingəçevir, Goranboyda 2, Kəlbəcər, Laçın, Qubadlı, Şuşa, Xankəndi, Xocalı, Füzuli, Gəncə, Naxçıvan, Sədərək, Şəmkir, Tovuz, Şamaxı, Bərdə, Beyləqan, Yevlax, Göyçay, Beylaqan, İmişli, Neftçala, Ağsu, Yardımlı, Salyanda 1 mm-dək qeydə alınır.
Lerik, Balakən, Qrızda duman müşahidə olunur. Dumanda görünüş 500 metrədək məhdudlaşır.
Havanın maksimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 29, Naxçıvan MR-da 33, Aran rayonlarıda 31, dağlıq rayonlarda 20 dərəcəyədək isti müşahidə olunub.

Rain in some places, snow has fallen on Shahdag -
According to the information given to Medianews.az by the National Hydrometeorological Service, rainy weather conditions are observed throughout the country; there are occasional lightning flashes in some places, and intermittent rain. The precipitation has been intense and heavy in certain areas, and there has been snowfall on Shahdag.
The snow depth on Shahdag is 1 cm.
The amount of precipitation in Baku and the Absheron Peninsula was 6 mm, which constitutes 60% of the monthly norm.
The amount of precipitation recorded in the territory of the Republic is as follows: 53 mm in Oghuz (44% of the monthly norm), 46 mm in Shaki (45% of the monthly norm), 45 mm in Gabala (40% of the monthly norm), 37 mm in Zagatala (29% of the monthly norm), 33 mm in Goygol (27% of the monthly norm), 33 mm in Khalat (36% of the monthly norm), 31 mm in Balakan (24% of the monthly norm), 25 mm in Khinalug (53% of the monthly norm), 24 mm on Shahdag (51% of the monthly norm), 24 mm in Gryz (26% of the monthly norm), 22 mm in Gadabay, 20 mm in Dashkasan, 12 mm in Qusar (Lezha), 10 mm in Guba, 8 mm in Gakh (Sarybash), 6 mm in Shahbuz, Julfa, Astara, Shabran, Ismayilli, 5 mm in Zardab, 4 mm in Aghdam, 3 mm in Khachmaz, Altiagaj, Naftalan, Lerik, 2 mm in Tartar, Kurdamir, Sabirabad, Bilasuvar, Gobustan, Mingachevir, Goranboy, and up to 1 mm in Kalbajar, Lachin, Gubadli, Shusha, Khankendi, Khojaly, Fuzuli, Ganja, Nakhchivan, Sadarak, Shamkir, Tovuz, Shamakhi, Barda, Beylagan, Yevlakh, Goychay, Beylagan, Imishli, Neftchala, Agsu, Yardimli, and Salyan.
Fog is observed in Lerik, Balakan, and Gryz. Visibility in the fog is limited to up to 500 meters.
The maximum air temperature was observed to be up to 29°C in Baku and the Absheron Peninsula, 33°C in the Nakhchivan Autonomous Republic, 31°C in the Aran regions, and up to 20°C in the mountainous regions.