BDU müəlliminin 1.6 milyonu oğurlandı
Bakıda evdən 1.6 milyon manat dəyərində oğurluq edən Məmişov Seymur, əkiz qardaşı Məmişov Teymur və onların dayısı oğlu Rzayev Vüsalın məhkəmə prosesi başa çatıb.
Medianews.az xəbər verir ki, zərərçəkmiş şəxs qismində Teymurla Seymurun doğma xalası Gülnarə Rzayeva tanınıb.
Məlumata görə, pulları oğurlanan qadın Bakı Dövlət Universitetində müəllim kimi fəaliyyət göstərib.
Hadisəyə gəlincə, cinayətkar qruplaşma oğurluğa gedərkən “Volt” çatdırlma şirkətininin kuryerlər üçün nəzərdə tutulan geyimlərindən istifadə edib. Bu geyimi əldə edən təqsirləndirilən şəxslər kuryer maskası altında gizlənib.
Evə daxil olan qruplaşma üzvləri özləri ilə gətirdiyi alətlə dəmir seyfi kəsməyi bacarıb və saxlanc yerində olan 821 000 dolları ( Hadisə baş verən günün məzənnəsi ilə 1.395.700 manat-red) və 205.000 manatı oğurlayaraq, ümumilikdə zərərçəkənə 1,6 milyon manat ziyan vurublar. Bundan başqa, pulla yanaşı, oğurlananlar arasında dəyəri 7100 manat olan qızıl imza döş nişanı və qızıl sikkə də olub.

В Баку завершился судебный процесс по делу о краже на сумму 1,6 миллиона манатов из дома, совершенной Мамышовым Сеймуром, его близнецом братом Мамышовым Теймуром и их двоюродным племянником Рзаевым Вусалом.
Как сообщает Medianews.az, пострадавшей стороной признана родная двоюродная сестра Теймура и Сеймура Гульнара Рзаева.
По данным, женщина, у которой украли деньги, работала преподавателем в Бакинском государственном университете.
Что касается происшествия, то преступная группа, направляясь на кражу, использовала одежду, предназначенную для курьеров транспортной компании «Volt». Обвиняемые спрятались под масками курьеров, надев эту одежду.
Члены группы, проникшие в дом, также смогли с помощью принесённого с собой инструмента разрезать металлический сейф и похитили 821 000 долларов (по курсу на день происшествия 1 395 700 манатов - ред.) и 205 000 манатов, причинив пострадавшему убыток в общей сложности 1,6 миллиона манатов. Кроме того, среди украденного были золотая подпись с нагрудным знаком стоимостью 7100 манатов и золотая монета.