Bakıda və bəzi bölgələrdə külək güclənəcək -
Aprelin 4-ü gündüzdən 6-dək Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verilib.
Bildirilib ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında, Naxçıvan MR, Kəlbəcər, Laçın, Daşkəsən, Gədəbəy, Göygöl, Gəncə, Goranboy, Naftalan, Tovuz, Füzuli, Zəngilan, Cəbrayıl, Şəki, Oğuz, Qəbələ, Göyçay, İsmayıllı, Şamaxı, Qobustan, Ağsu, Xızı, Hacıqabul, Salyan, Neftçala, Şirvan, Yevlax, Mingəçevir, Ağdam, Tərtər, Bərdə, Cəlilabad, Yardımlı, Masallı, Lerik, Astara, Lənkəran, Xaçmaz, Şabran, Siyəzən, Qusar, Qubada sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.
Qazax, Ağstafada isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 20.8-28.4 m/san-dək güclənəcək.

From the daytime of April 4 until the 6th, yellow and orange warnings have been issued regarding windy weather conditions expected in Baku and the Absheron Peninsula, as well as in some other regions.
It was stated that in Baku and the Absheron Peninsula, Nakhchivan Autonomous Republic, Kalbajar, Lachin, Dashkasan, Gadabay, Goygol, Ganja, Goranboy, Naftalan, Tovuz, Fuzuli, Zangilan, Jabrayil, Sheki, Oghuz, Gabala, Goychay, Ismayilli, Shamakhi, Gobustan, Agsu, Khizi, Hajigabul, Salyan, Neftchala, Shirvan, Yevlakh, Mingachevir, Aghdam, Tartar, Barda, Jalilabad, Yardimli, Masalli, Lerik, Astara, Lankaran, Khachmaz, Shabran, Siyazan, Qusar, and Guba, a north-west wind will blow in accordance with the yellow warning, with wind speeds ranging from 13.9 to 20.7 m/s.
In Gazakh and Agstafa, according to the orange warning, a north-west wind will blow, strengthening to wind speeds of 20.8 to 28.4 m/s.