Bakıda "İdrak" liseyində güllələnən müəllimin
Kliniki Tibbi Mərkəzdən Oxu.Az-a verilən açıqlamada bildirilir ki, 1997-ci il təvəllüdlü şəxsin (qadın cinsli) Kliniki Tibbi Mərkəzin Neyrocərrahiyyə şöbəsində müalicəsi davam etdirilir. Hazırda pasiyentin vəziyyəti stabil qiymətləndirilir.
Xatırladaq ki, hadisə fevralın 6-da Bakının Binəqədi rayonu ərazisində "İdrak" liseyində baş verib. Liseydə təhsil alan 10-cu sinif şagirdi Ə.Ş riyaziyyat müəllimi Şəhla Kamilovanı odlu silahdan atəş açaraq güllələyib.
Ş.Kamilova Kliniki Tibbi Mərkəzə çatdırılıb və əməliyyat olunub.
Faktla bağlı Binəqədi Rayon Prokurorluğunda cinayət işi başlanılıb. Polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Ə.Ş saxlanılıb. Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə onun barəsində 4 ay həbs qətimkan tədbiri seçilib.

В бакинской "Лицее Идрак" расстрелянный учитель
В заявлении Клинического медицинского центра для Oxu.Az говорится, что лечение женщины 1997 года рождения продолжается в нейрохирургическом отделении Клинического медицинского центра. В настоящее время состояние пациентки оценивается как стабильное.
Напомним, что инцидент произошел 6 февраля в районе Бинагади города Баку, в лицее "Идрак". Ученик 10-го класса Ə.Ş открыл огонь из огнестрельного оружия по преподавателю математики Шахле Камиловой и застрелил её.
Ш. Камилова была доставлена в Клинический медицинский центр и прооперирована.
По факту возбуждено уголовное дело в прокуратуре района Бинагади. В результате проведённых полицейских мер подозреваемый Ə.Ş был задержан. Решением районного суда Бинагади в отношении него избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 4 месяца.