Bakıda idman gimnastikası üzrə Dünya Kubokuna
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, yarışın ilk günündə təsnifat mərhələsi baş tutacaq.
Milli Gimnastika Arenasında təşkil olunan yarışın startından əvvəl Azərbaycanın Dövlət Himni səsləndirilib.
Dünya Kubokunda kişilər sərbəst hərəkətlər, paralel qollar və halqalarla bacarıqlarını nümayiş etdirəcəklər. Qadınlar isə dayaqlı tullanma, müxtəlif hündürlüklü qollar növlərində mübarizə aparacaqlar.
Turnirdə Azərbaycanı Rəsul Əhmədzadə, Aydın Əlizadə, Nikita Simonov, Dəniz Əliyeva, Nazənin Teymurova və Xədicə Abbaszadə təmsil edəcəklər.

В Баку стартовал Кубок мира по спортивной гимнастике.
Medianews.az со ссылкой на "Report" сообщает, что в первый день соревнований пройдет квалификационный этап.
Перед началом соревнований, проходящих на Национальной арене гимнастики, прозвучал Государственный гимн Азербайджана.
На Кубке мира мужчины продемонстрируют свои навыки в упражнениях на свободных вольных упражнениях, брусьях и кольцах. Женщины будут соревноваться в опорном прыжке и различных видах упражнений на перекладине различной высоты.
Азербайджан на турнире представят Расул Ахмедзаде, Айдын Ализяде, Никита Симонов, Дениз Алиева, Назенин Теймурова и Хадиджа Аббасзаде.