Bakıda ev çökdü: qadın xəsarət aldı -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə paytaxtın Sabunçu rayonu, Bakıxanov qəsəbəsi, Gəray Əsədov küçəsində fərdi yaşayış evində çökmə baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
FHN-in Mətbuat xidmətindən Medianews.az-a bildirilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin xilasediciləri çağırış üzrə cəlb olunub.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən, torpaq uçqunu səbəbindən fərdi yaşayış evinin bir hissəsinin çökməsi nəticəsində 1996-cı il təvəllüdlü Hüseynova Günel Etibar qızının müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alaraq dağıntı altında qaldığı müəyyən edilib.
Xilasedicilər xüsusi vasitələrin köməyi ilə dağıntı altında qalan vətəndaşı xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.

В горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям поступила информация о обрушении в частном жилом доме по улице Герай Асадова в поселке Бакиханов Сабунчинского района столицы.
Из пресс-службы МЧС Medianews.az- сообщили, что в связи с поступившей информацией сотрудники Специальной аварийно-спасательной службы незамедлительно были привлечены к вызову.
При оценке оперативной обстановки на месте происшествия установлено, что из-за оползня обрушилась часть частного жилого дома, в результате чего 1996 года рождения Гюльнар Эттибар кызы Гусейнова получила различные травмы и осталась под завалами.
Спасатели с помощью специального оборудования освободили гражданку из-под завалов и передали бригаде скорой медицинской помощи.