Bakıda ev çökdü: qadın xəsarət aldı -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə paytaxtın Sabunçu rayonu, Bakıxanov qəsəbəsi, Gəray Əsədov küçəsində fərdi yaşayış evində çökmə baş verməsi barədə məlumat daxil olub.
FHN-in Mətbuat xidmətindən Medianews.az-a bildirilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin xilasediciləri çağırış üzrə cəlb olunub.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən, torpaq uçqunu səbəbindən fərdi yaşayış evinin bir hissəsinin çökməsi nəticəsində 1996-cı il təvəllüdlü Hüseynova Günel Etibar qızının müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alaraq dağıntı altında qaldığı müəyyən edilib.
Xilasedicilər xüsusi vasitələrin köməyi ilə dağıntı altında qalan vətəndaşı xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.

A house collapsed in Baku: a woman was injured -
Information was received by the Ministry of Emergency Situations' "112" hotline about a collapse at a private residence on Geray Asadov street in Bakıxanov settlement, Sabunchu district of the capital city.
It was reported to Medianews.az by the Press Service of the Ministry of Emergency Situations that rescuers from the Special Risk Rescue Service were immediately deployed in response to the call.
While assessing the operational conditions at the scene, it was determined that due to a landslide, a part of the private residence had collapsed, resulting in Guner Etibar qizi Huseynova, born in 1996, sustaining various degrees of injuries and becoming trapped under the rubble.
The rescuers saved the citizen trapped under the debris with the help of special equipment and handed her over to the emergency medical team.