Gördüyünüz bu fotolar 2007-ci ilin dekabrında İspaniyanın "Barcelona" klubunun BMT-nin Uşaq Təşkilatı (UNİCEF) ilə birgə həyata keçirdiyi humanitar layihə çərçivəsində çəkilib və təqvimdə istifadə olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu fotolarda Lionel Messi 20 yaşında, Lamin Yamal isə beş aylıqdır.
Hazırda Messi Argentina millisinin kapitanı, Yamal isə İspaniya yığmasının hücumçusudur.
Bu həftənin sonu onlar 23-cü dünya futbol çempionatının finalında qarşılaşacaqlar. 39 yaşlı Messi üçün bu, yəqin ki, son dünya kubokudur, 19 yaşlı Yamalın isə önündə uzun karyera var...
ABŞ, Kanada və Meksikanın ev sahibliyi etdiyi 23-cü dünya çempionatı iyunun 11-dən strat götürüb.
Argentina qrup raundunda Əlcəzair (3:0), Avstriya (2:0) və İordaniyanı (3:1), 1/16 finalda Kabo Verdeni (3:2), 1/8 finalda Misiri (3:2), dörddə bir finalda İsveçrəni (3:1), yarımfinalda İngiltərəni (2:1) məğlub edib.
İspaniya qrup mərhələsində Kabo Verde ilə sülhə razılaşıb (0:0), Səudiyyə Ərəbistanı (4:0) və Uruqvayı (1:0) udub, 1/16 finalda Avstriyanı (3:0), 1/8 finalda Portuqaliyanı (1:0), dörddə bir finalda Belçikanı (2:1), yarımfinalda Fransanı (2:0) ələyib.
Çempionatın geridə qalan 102 oyununda 297 qol vurulub. Lionel Messi (Argentina) və Kilian Mbappe (Fransa) 8, Erlinq Holann (Norveç) 7, Harri Keyn və Cud Bellingem (İngiltərə) 6 qola imza atıb.
2 oyunçu 5 qolun, 3 oyunçu 4 qolun, 16 oyunçu 3 qolun, 30 oyunçu 2 qolun, 118 oyunçu 1 qolun müəllifidir.
Turnirdə 14 avtoqol qeydə alınıb.
Yekun matç (İspaniya – Argentina) kimi üçüncü yer oyunu (Fransa – İngiltərə) da iyulun 19-na təyin olunub.

The photos you see were taken in December 2007 within the framework of a humanitarian project jointly carried out by Spain's "Barcelona" club and the United Nations Children's Fund (UNICEF) and were used in a calendar.
Medianews.az reports that in these photos, Lionel Messi is 20 years old and Lamin Yamal is five months old.
Currently, Messi is the captain of the Argentina national team, and Yamal is a forward for the Spain national team.
This weekend, they will face each other in the final of the 23rd World Football Championship. For the 39-year-old Messi, this is probably his last World Cup, while the 19-year-old Yamal has a long career ahead...
The 23rd World Championship, hosted by the USA, Canada, and Mexico, began on June 11.
Argentina defeated Algeria (3:0), Austria (2:0), and Jordan (3:1) in the group stage; Cape Verde (3:2) in the round of 16; Egypt (3:2) in the round of 16; Switzerland (3:1) in the quarterfinal; and England (2:1) in the semifinal.
Spain drew with Cape Verde (0:0), won against Saudi Arabia (4:0) and Uruguay (1:0) in the group stage; defeated Austria (3:0) in the round of 16; Portugal (1:0) in the round of 16; Belgium (2:1) in the quarterfinal; and France (2:0) in the semifinal.
In the 102 games played so far in the championship, 297 goals have been scored. Lionel Messi (Argentina) and Kylian Mbappe (France) have scored 8 each; Erling Haaland (Norway) 7; Harry Kane and Jude Bellingham (England) 6 goals each.
Two players have scored 5 goals, three players 4 goals, sixteen players 3 goals, thirty players 2 goals, and 118 players 1 goal each.
There have been 14 own goals recorded in the tournament.
The final match (Spain – Argentina), as well as the third-place game (France – England), are scheduled for July 19.