Bakıda dənizdə 4 nəfər batıb
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsində ən yaxın xilasetmə məntəqəsindən 3 km aralı, dənizdə nəzarətsiz ərazidə 4 nəfərin batması barədə ilkin məlumat daxil olub.
Medianews.az xəbər verir ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıcları çağırış üzrə cəlb olunub.
Hazırda dalğıc-xilasedicilər tərəfindən vətəndaşların batdığı ehtimal olunan istiqamətlər üzrə axtarışlar həyata keçirilir.

В экстренную службу Министерства по чрезвычайным ситуациям по горячей линии "112" поступила первичная информация о том, что в Баку, в Хазарском районе, в поселке Мардекан на расстоянии 3 км от ближайшего спасательного поста, в море в необорудованной зоне тонут 4 человека.
Medianews.az сообщает, что по данному сообщению незамедлительно были привлечены водолазы Государственной службы контроля малометражных судов и спасения на воде МЧС.
В настоящее время водолазы-спасатели проводят поисковые работы в предполагаемых направлениях, где могли утонуть граждане.