İyulun 14-də Slovakiya Respublikasının Prezidenti Peter Pelleqrini Füzuli aeroportundan təyyarə ilə Bakı şəhərinə yola düşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin İdarə Heyətinin sədri Samir Rzayev Füzuli Beynəlxalq Hava Limanında Slovakiya Prezidentinə Füzuli, Zəngilan və Laçın beynəlxalq aeroportları haqqında məlumat verdi.
Prezident Peter Pelleqrinini Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov, Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Emin Hüseynov və digər rəsmi şəxslər yola saldılar.

On July 14, the President of the Slovak Republic, Peter Pellegrini, departed from Fuzuli airport by plane to the city of Baku.
According to Medianews.az, Samir Rzayev, Chairman of the Board of "Azerbaijan Airlines" JSC, provided information to the Slovak President at Fuzuli International Airport about the international airports of Fuzuli, Zangilan, and Lachin.
President Peter Pellegrini was seen off by Azerbaijan's Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov, the special representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the Aghdam, Fuzuli, and Khojavend districts Emin Huseynov, and other officials.