Bakıda bu ərazidə işıqforlar İŞLƏMİR -
Paytaxtın Yasamal rayonunda, Şərifzadə küçəsində yerləşən "Günəş Petrol" yanacaqdoldurma məntəqəsinin yaxınlığındakı işıqforlarda problem yaranıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə BAKU.WS-in "qaynar xətti"nə məlumat daxil olub.
Məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzindən (NİİM) sorğumuza cavab olaraq bildirildi ki, qeyd edilən yolda işıqforlarda yaranan texniki problemin qısa müddətdə həll edilməsi üçün zəruri işlər görülür.
Bu məqsədlə hazırda əməkdaşlar qeyd edilən ünvandadırlar. Sürücülərdən xahiş edilir ki, yollarda işıqforlar hansısa səbəbdən işləmədikdə və ya nizamlayıcı olmadıqda, yolayrıcı nizamlanmayan hesab olunur. Bu zaman onlar "Yol hərəkəti haqqında" Qanunun 77-ci maddəsində qeyd olunanları əsas götürərək yollarına davam etməlidirlər.

В Баку в этом районе светофоры НЕ РАБОТАЮТ -
В столичном районе Ясамал, на улице Шарифзаде, рядом с автозаправочной станцией "Günəş Petrol" возникла проблема с светофорами.
Medianews.az сообщает, что об этом в "горячую линию" BAKU.WS поступила информация.
По данному вопросу из Центра интеллектуального управления транспортом Министерства внутренних дел (НИИУ) в ответ на наш запрос сообщили, что ведутся необходимые работы для скорейшего устранения технической проблемы, возникшей на светофорах на указанной дороге.
В настоящее время сотрудники находятся по указанному адресу. Водителей просят в случае, если по какой-либо причине светофоры не работают или нет регулировщика, считать перекрёсток нерегулируемым. В этом случае им следует продолжать движение, руководствуясь положениями статьи 77 Закона "О дорожном движении".