Aziz Yıldırımın ilk TRANSFERLƏRİ:
"Fənərbağça"nın prezidenti seçilən Aziz Yıldırım yeni mövsüm öncəsi transfer çalışmalarına start verib.
Türkiyə mediasında yayılan məlumatlara görə, təcrübəli klub rəhbərinin əsas hədəflərindən biri kosovalı hücumçu Vedat Muriqini yenidən komandaya qaytarmaqdır. İddialara əsasən, Yıldırım həm RCD Mallorca, həm də futbolçunun özü ilə ilkin razılıq əldə edib. Hazırda keçidlə bağlı son detalların müzakirə olunduğu və yaxın günlərdə rəsmi açıqlamanın verilə biləcəyi bildirilir.
Aziz Yıldırımın transfer siyahısında yer alan digər məşhur hücumçu isə Serhou Guirassydir. Seçki kampaniyası zamanı hücum xəttinin gücləndirilməsinin vacibliyini vurğulayan klub prezidenti futbolçunu heyətə cəlb etmək niyyətindədir.
Məlumatlara görə, Borussia Dortmundun formasını geyinən Qirassinin transferi üçün İstanbul təmsilçisi qarşı tərəfə 30 milyon avro ödəməyə hazırdır. Artıq alman klubu ilə razılaşmanın əldə olunduğu bildirilir.

Президент "Фенербахче" Азиз Йылдырым, избранный на этот пост, начал трансферную работу перед новым сезоном.
По сообщениям турецких СМИ, одной из главных задач опытного руководителя клуба является возвращение косовского нападающего Ведата Мурики в команду. Согласно источникам, Йылдырым получил предварительное согласие как от RCD Mallorca, так и от самого игрока. В настоящее время обсуждаются последние детали сделки, и в ближайшие дни может быть сделано официальное заявление.
Другим известным нападающим, включенным в трансферный список Азиза Йылдырыма, является Серхоу Гирасси. Во время избирательной кампании президент клуба подчеркнул важность усиления атакующей линии и намерен привлечь этого футболиста в состав.
По данным, для трансфера Гирасси, выступающего за Боруссию Дортмунд, представитель Стамбула готов заплатить противной стороне 30 миллионов евро. Сообщается, что соглашение с немецким клубом уже достигнуто.