Azərbaycanlı blogerin Rusiyada hesabları donduruldu
Rusiya Vergi Xidməti bloger və pranker Sübhan Məmmədova ("Subo") fərdi sahibkarlıq fəaliyyətini (İP) bağlamağa hazırlaşır.
Qurum hesab edir ki, Sübhan artıq ölkəni tərk etdiyi və evində axtarış aparıldığı üçün onun İP-si artıq etibarsızdır.
Sübhanın qeydiyyatda olduğu Mıtişi vergi müfəttişliyi onun bütün bank hesablarını da dondurub. Buna görə, o, yəqin ki, borclarını ödəyə bilməyəcək. Nəticədə, onun sahibkarlıq fəaliyyəti, eləcə də Odintsovodakı mənzili artıq onun mülkiyyəti siyahısından çıxarıla bilər.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl Sübhanın 2018-ci ildə ipoteka ilə aldığı ikiotaqlı mənzilinin satılacağı və əldə olunan vəsaitin blogerin borclarının bir hissəsini ödəmək üçün istifadə olunacağı bildirilmişdi.

Accounts of Azerbaijani blogger frozen in Russia
The Russian Tax Service is preparing to suspend the individual entrepreneurship (IE) activity of blogger and prankster Subhan Mammadov ("Subo").
The organization considers that Subhan's IE is no longer valid since he has already left the country and a search was conducted at his home.
The Mitishi tax inspectorate, where Subhan is registered, has also frozen all his bank accounts. As a result, he will likely be unable to pay off his debts. Consequently, his entrepreneurial activity, as well as the apartment in Odintsovo, may be removed from his property list.
It should be noted that earlier it was reported that the two-room apartment Subhan purchased in 2018 with a mortgage would be sold and the proceeds would be used to pay part of the blogger's debts.