Azərbaycanlı blogerin Rusiyada hesabları donduruldu
Rusiya Vergi Xidməti bloger və pranker Sübhan Məmmədova ("Subo") fərdi sahibkarlıq fəaliyyətini (İP) bağlamağa hazırlaşır.
Qurum hesab edir ki, Sübhan artıq ölkəni tərk etdiyi və evində axtarış aparıldığı üçün onun İP-si artıq etibarsızdır.
Sübhanın qeydiyyatda olduğu Mıtişi vergi müfəttişliyi onun bütün bank hesablarını da dondurub. Buna görə, o, yəqin ki, borclarını ödəyə bilməyəcək. Nəticədə, onun sahibkarlıq fəaliyyəti, eləcə də Odintsovodakı mənzili artıq onun mülkiyyəti siyahısından çıxarıla bilər.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl Sübhanın 2018-ci ildə ipoteka ilə aldığı ikiotaqlı mənzilinin satılacağı və əldə olunan vəsaitin blogerin borclarının bir hissəsini ödəmək üçün istifadə olunacağı bildirilmişdi.

Аккаунты азербайджанского блогера в России были заморожены
Российская налоговая служба готовится закрыть индивидуальное предпринимательство (ИП) блогера и пранкера Сюбхана Мамедова ("Subo").
Учреждение считает, что Сюбхан уже покинул страну, и поскольку в его доме проведён обыск, его ИП уже является недействительным.
Налоговая инспекция в Мытищах, где зарегистрирован Сюбхан, также заморозила все его банковские счета. Из-за этого он, вероятно, не сможет погасить свои долги. В результате его предпринимательская деятельность, а также квартира в Одинцово могут быть исключены из его списка собственности.
Отметим, что ранее сообщалось о продаже двушечной квартиры, которую Сюбхан приобрел в ипотеку в 2018 году, и что вырученные средства будут использованы для выплаты части долгов блогера.