Azərbaycanda bir qrup dərman vasitələrinin
İclasda yeni dövlət qeydiyyatına alınan 183 dərman vasitəsinin qiymətinin yuxarı həddi təsdiq edilib, 2 dərman vasitəsinin qiymətinin yuxarı həddi aşağı salınıb və etibarlı təchizatın təmin olunması məqsədilə 30 dərman vasitəsinin qiymətinin yuxarı həddində Nazirlər Kabinetinin 2015-ci il 3 iyun tarixli 209 nömrəli Qərarı ilə təsdiq olunmuş Qaydalara və Tarif (qiymət) Şurasının 2015-ci il 21 iyul tarixli Qərarı ilə təsdiq edilmiş Təlimata uyğun olaraq dəyişikliklər aparılıb.
Ticarət adı, farmasevtik forması, təsiredici maddəsinin adı, dozası, ticarət qablaşdırması, miqdarı, istehsal ölkəsi nəzərə alınmaqla, qiymətlərinin yuxarı həddi təsdiq edilmiş dərman vasitələrinin tam siyahısı Tarif (qiymət) Şurasının rəsmi internet saytının (www.tariff.gov.az) "Dərman vasitələri" bölməsində (http://tariff.gov.az/documents/DVA.pdf) yerləşdirilib.

A group of medicines in Azerbaijan
Medianews.az reports that the relevant decision was made at today's meeting of the Tariff (Price) Council.
At the meeting, the upper price limit for 183 newly state-registered medicines was approved, the upper price limit for 2 medicines was lowered, and in order to ensure reliable supply, changes were made to the upper price limit of 30 medicines in accordance with the Rules approved by the Cabinet of Ministers' Decision No. 209 dated June 3, 2015, and the Instruction approved by the Tariff (Price) Council's Decision dated July 21, 2015.
Considering the trade name, pharmaceutical form, active ingredient, dosage, trade packaging, quantity, and country of manufacture, the complete list of medicines whose upper price limits have been approved is posted in the "Medicines" section (www.tariff.gov.az) of the Tariff (Price) Council's official website (http://tariff.gov.az/documents/DVA.pdf).