Azərbaycanda bir qrup dərman vasitələrinin
İclasda yeni dövlət qeydiyyatına alınan 183 dərman vasitəsinin qiymətinin yuxarı həddi təsdiq edilib, 2 dərman vasitəsinin qiymətinin yuxarı həddi aşağı salınıb və etibarlı təchizatın təmin olunması məqsədilə 30 dərman vasitəsinin qiymətinin yuxarı həddində Nazirlər Kabinetinin 2015-ci il 3 iyun tarixli 209 nömrəli Qərarı ilə təsdiq olunmuş Qaydalara və Tarif (qiymət) Şurasının 2015-ci il 21 iyul tarixli Qərarı ilə təsdiq edilmiş Təlimata uyğun olaraq dəyişikliklər aparılıb.
Ticarət adı, farmasevtik forması, təsiredici maddəsinin adı, dozası, ticarət qablaşdırması, miqdarı, istehsal ölkəsi nəzərə alınmaqla, qiymətlərinin yuxarı həddi təsdiq edilmiş dərman vasitələrinin tam siyahısı Tarif (qiymət) Şurasının rəsmi internet saytının (www.tariff.gov.az) "Dərman vasitələri" bölməsində (http://tariff.gov.az/documents/DVA.pdf) yerləşdirilib.

В Азербайджане регулирована цена на группу лекарственных средств.
Medianews.az сообщает, что соответствующее решение было принято на сегодняшнем заседании Тарифного (ценового) совета.
На заседании был утвержден верхний предел цен для 183 лекарственных средств, зарегистрированных в новой государственной регистрации, снижена верхняя граница цен для 2 лекарственных средств, а также внесены изменения в верхний предел цен для 30 лекарственных средств в целях обеспечения надежного снабжения в соответствии с Правилами, утвержденными Постановлением Кабинета Министров от 3 июня 2015 года № 209, и Инструкцией, утвержденной решением Тарифного (ценового) совета от 21 июля 2015 года.
Полный список лекарственных средств, для которых утверждены верхние пределы цен с учетом торгового наименования, фармацевтической формы, названия действующего вещества, дозировки, торговой упаковки, количества и страны производства, размещен в разделе "Лекарственные средства" официального сайта Тарифного (ценового) совета (www.tariff.gov.az) (http://tariff.gov.az/documents/DVA.pdf).