Azər Mursaqulov kabinetin ilk dördlüyündə yer aldı
Fevralın 10-da Dövlət Statistika Komitəsinin sədri postuna təyinat alan Azər Mursaqulov Nazirlər Kabinetində dördüncü ən gənc şəxsdir. O, 1981-ci ildə doğulub.
Medianews.az bildirir ki, müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayev 1986-cı il, kənd təsərrüfatı naziri Məcnun Məmmədov 1983-cü il, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev 1982-ci il təvəllüdlüdür.
Maliyyə naziri Sahil Babayev, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev, Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Vüsal Hüseynov 1980-ci ildəndir.
Ədliyyə naziri Fərid Əhmədov, gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, mədəniyyət naziri Adil Kərimli, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Fuad Muradov, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov 1979-cu, rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev, Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin rəisi Orxan Sultanov 1977-ci, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov 1976-cı, Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyev 1975-ci, Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin sədri Zaur Mikayılov 1974-cü, xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov 1973-cü, səhiyyə naziri Teymur Musayev, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin rəisi Mürsəl İbrahimov, Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzli 1970-ci ildə dünyaya gəlib.
Energetika naziri Pərviz Şahbazov 1969-cu, daxili işlər naziri Vilayət Eyvazov 1968-ci, Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi Elçin Quliyev 1967-ci, baş nazirin müavini Şahin Mustafayev, Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Şahin Bağırov 1965-ci, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova 1962-ci, baş nazirin müavini Samir Şərifov, fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərov 1961-ci il təvəllüdlüdür.
Müdafiə naziri Zakir Həsənov 1959-cu, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi Əli Nağıyev 1958-ci, baş nazir Əli Əsədov 1956-cı, Milli Arxiv İdarəsinin rəisi Əsgər Rəsulov 1954-cü, baş nazirin birinci müavini Yaqub Eyyubov 1945-ci ildə doğulub.

Азер Мурсакулов занял место в первой четвёрке кабинета.
Азер Мурсакулов, назначенный 10 февраля председателем Государственного комитета статистики, является четвёртым по молодости человеком в Кабинете Министров. Он родился в 1981 году.
Medianews.az сообщает, что министр оборонной промышленности Вугар Мустафаев родился в 1986 году, министр сельского хозяйства Меджнун Мамедов — в 1983 году, министр науки и образования Эмин Амруллаев — в 1982 году.
Министр финансов Сахил Бабаев, министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев, руководитель Государственной миграционной службы Вусал Гусейнов родились в 1980 году.
Министр юстиции Фарид Ахмедов, министр молодежи и спорта Фарид Гаибов, министр культуры Адиль Керимли, председатель Государственного комитета по работе с диаспорой Фуад Мурадов, председатель Государственного комитета по делам религий Рамин Мамедов родились в 1979 году, министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев, председатель Государственного комитета по градостроительству и архитектуре Анар Гулиев, руководитель Службы внешней разведки Орхан Султанов — в 1977 году, министр экономики Михаил Джаббаров — в 1976 году, председатель Государственного агентства туризма Фуад Нагиев — в 1975 году, председатель Государственного агентства водных ресурсов Заур Микаилов — в 1974 году, министр иностранных дел Джейхун Байрамов — в 1973 году, министр здравоохранения Теймур Мусаев, руководитель Государственной службы призыва и мобилизации Мурсал Ибрагимов, председатель Агентства продовольственной безопасности Кюшгар Тахмазли родились в 1970 году.
Министр энергетики Пярвиз Шахбазов — 1969 года, министр внутренних дел Вилаят Айвазов — 1968 года, председатель Государственного таможенного комитета Шахин Багиров, руководитель Государственной пограничной службы Элчин Гулиев — 1967 года, заместитель премьер-министра Шахин Мустафаев — 1965 года, председатель Государственного комитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Ровшан Рзаев, председатель Государственного комитета по вопросам семьи, женщин и детей Бахар Мурадова — 1962 года, заместитель премьер-министра Самир Шарифов, министр по чрезвычайным ситуациям Камаледин Гейдаров — 1961 года рождения.
Министр обороны Закир Гасанов — 1959 года, руководитель Службы государственной безопасности Али Нагиев — 1958 года, премьер-министр Али Асадов — 1956 года, руководитель Управления национального архива Асгар Расулов — 1954 года, первый заместитель премьер-министра Ягуб Еюбов — 1945 года рождения.