32 yaşlı Fərid Bağırzadə
Fərid Bağırzadə Naxçıvan Muxtar Respublikasının (MR) əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri təyin olunub.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin sessiyasında Qərar qəbul edilib.
Qeyd edək ki, F.Bağırzadə 1994-cü ildə Bakıda anadan olub. 2016-cı ildə Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsinin İnformasiya texnologiyaları ixtisası üzrə bakalavr pilləsini bitirib. 2021-ci ildə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin İdarəetmədə informasiya sistemləri ixtisası üzrə magistr dərəcəsi alıb.
2023-2024-cü illərdə Naxçıvan MR Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparat rəhbəri, hazırkı vəzifəsinə qədər isə muxtar respublikanın əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini vəzifəsində işləyib, həmçinin nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edib.

32-year-old Farid Bagirzadeh
Farid Bagirzade has been appointed as the Minister of Labor and Social Protection of the Population of the Nakhchivan Autonomous Republic (AR).
“Qafqazinfo” reports that a decision regarding this was made at the session of the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic.
It should be noted that F. Bagirzade was born in Baku in 1994. In 2016, he graduated with a bachelor's degree in Information Technologies from the Faculty of Applied Mathematics and Cybernetics at Baku State University. In 2021, he obtained a master's degree in Information Systems Management from the Faculty of Engineering at Sumgayit State University.
In 2023-2024, he worked as the Head of the Apparatus of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Nakhchivan AR, and before his current position, he served as the Deputy Minister of Labor and Social Protection of the Population of the autonomous republic and temporarily performed the duties of the minister.