32 yaşlı Fərid Bağırzadə
Fərid Bağırzadə Naxçıvan Muxtar Respublikasının (MR) əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri təyin olunub.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bununla bağlı Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin sessiyasında Qərar qəbul edilib.
Qeyd edək ki, F.Bağırzadə 1994-cü ildə Bakıda anadan olub. 2016-cı ildə Bakı Dövlət Universitetinin Tətbiqi riyaziyyat və kibernetika fakültəsinin İnformasiya texnologiyaları ixtisası üzrə bakalavr pilləsini bitirib. 2021-ci ildə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin İdarəetmədə informasiya sistemləri ixtisası üzrə magistr dərəcəsi alıb.
2023-2024-cü illərdə Naxçıvan MR Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparat rəhbəri, hazırkı vəzifəsinə qədər isə muxtar respublikanın əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini vəzifəsində işləyib, həmçinin nazir vəzifəsini müvəqqəti icra edib.

Фарид Багирзаде назначен министром труда и социальной защиты населения Нахичеванской Автономной Республики (АР).
По сообщению «Кавказинфо», соответствующее решение было принято на сессии Верховного Совета Нахичеванской Автономной Республики.
Отметим, что Ф.Багирзаде родился в 1994 году в Баку. В 2016 году он окончил факультет прикладной математики и кибернетики Бакинского государственного университета по специальности информационные технологии по уровню бакалавра. В 2021 году получил степень магистра по специальности информационные системы в управлении на инженерном факультете Сумгайытского государственного университета.
В 2023-2024 годах он работал руководителем аппарата Министерства труда и социальной защиты населения Нахичеванской АР, до назначения на нынешнюю должность занимал пост заместителя министра труда и социальной защиты населения автономной республики, а также временно исполнял обязанности министра.