2027-ci ilin "İdman paytaxtı"
Gənclər və İdman Nazirliyinin 17 mart tarixli Kollegiya iclasında 2027-ci il üçün "İdman paytaxtı" seçilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Gənclər və İdman Nazirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, namizəd şəhərlərin təqdimatlarından sonra Yevlax gələn il üçün ölkəmizin "İdman Paytaxtı" müəyyən olunub.
Həmçinin qeyd edilib ki, Kollegiya iclasında 2026-cı il üçün "İdman səfirləri"nin seçkisi keçirilib. Səsvermə nəticəsində Ülviyyə Fətəliyeva (şahmat), Vəfa Musayeva (alpinizm), Aynur Yusufova (gimnastika), Dadaş Dadaşbəyli (ağırlıqqaldırma), Elçin Əsədov (velosiped) 2026-cı il üçün "İdman səfiri" seçiliblər.

The "Sports Capital" of the year 2027
At the Collegium meeting of the Ministry of Youth and Sports held on March 17, the "Sports Capital" for the year 2027 was selected.
Medianews.az reports that the Ministry of Youth and Sports released this information.
It was stated that after presentations from the candidate cities, Yevlakh was determined as our country's "Sports Capital" for the next year.
It was also noted that at the Collegium meeting, the selection of the "Sports Ambassadors" for 2026 took place. As a result of the voting, Ulviya Fataliyeva (chess), Vefa Musayeva (mountaineering), Aynur Yusufova (gymnastics), Dadash Dadashbeyli (weightlifting), and Elchin Asadov (cycling) were chosen as the "Sports Ambassadors" for 2026.