14 min abonentin qazı kəsiləcək
"Azəriqaz İB" Sumqayıt QİS-dən Medianews.az-a bildirilib ki, 26.03.2026-cı il tarixində Sumqayıt şəhəri Kimyaçılar qəsəbəsi istiqamətində yerləşən, Xəzər bağları, 22-ci məhəllə, 26-cı məhəllə, Təzə kotec və Köhnə kotec qəsəbələrinin qaz təchizatını təmin edən orta təzyiqli, PE-250 mm-lik qaz kəmərində sızma aşkarlanıb.
Qeyd olunub ki, sızmanın aradan qaldırılması və qəzanın qarşısının alınması məqsədilə aparılacaq təmir-bərpa işləri ilə əlaqədar olaraq həmin ərazilərdə ümumilikdə 14 min abonentin qaz təchizatında 26 mart saat 10:00-dan etibarən işlər yekunlaşanadək müvəqqəti fasilə yaranacaq.
Bundan əlavə, təmir işləri müddətində Sumqayıt bulvarı ərazisində yaşayan abonentlərin də qaz təchizatında fasilə olacağı bildirilib.
Qeyd olunub ki, təmir işləri başa çatdıqdan sonra abonentlərin qaz təchizatı mərhələli şəkildə bərpa ediləcək.

14 min subscriber The gas will be cut off.
There will be a temporary interruption in the gas supply for 14 thousand subscribers in Sumqayit city.
"Azəriqaz İB" informed Medianews.az from the Sumqayit QIS that on 26.03.2026, a leak was detected in the medium-pressure, PE-250 mm gas pipeline located in the direction of the Kimyachilar settlement of Sumqayit city, supplying gas to the Khazar gardens, 22nd neighborhood, 26th neighborhood, Taza kotej and Old kotej settlements.
It was noted that due to repair and restoration work to eliminate the leak and prevent the accident, there will be a temporary interruption in the gas supply for a total of 14 thousand subscribers in these areas starting from 10:00 on March 26 until the work is completed.
In addition, it was reported that subscribers living in the Sumqayit boulevard area will also experience interruptions in gas supply during the repair works.
It was noted that after the completion of the repair works, the gas supply to subscribers will be restored gradually.