Ziya Məmmədovun qalmaqallı qohumu
Medianews.az Axar.az-a istinadən xəbər verir ki, Zeynal Bayramlının keçmiş nəqliyyat naziri Ziya Məmmədovun yaxın qohumu olduğu bildirilir.
Məlumata görə, Z.Bayramlının karyerası məhz Ziya Məmmədov nəqliyyat naziri təyin olunandan sonra yüksəlməyə başlayıb.
Açıq mənbələrdə yayılan iddialara görə, 2005-ci ildə müəmmalı şəkildə diplom əldə edən Bayramlı əvvəlcə Ucar rayon Qazıqumlaq xəstəxanasına baş həkim, iki sonra isə Ucar Mərkəzi Xəstəxanasına baş həkim vəzifəsinə təyin edilib. Z.bayramlı uzun illər Ucar Mərkəzi Xəstəxanasına rəhbərlik edib. Hətta tibb müəssisələrinin TƏBİB-in tabeliyinə keçməsindən sonra belə Z.Bayramlıya toxunulmayıb.
Onun kifayət qədər mənfi reputasiyaya məlik olduğu bildirilir. Baş həkim işlədiyi müddət ərzində mətbuatda Z.Bayramlının yeyintiyə, korrupsiyaya yol verməsi barədə kifayət qədər materiallar dərc olunub.
Qeyd edilir ki, onun dövründə bütün analizlərə qanunsuz olaraq qiymət müəyyən edilib, hətta 200 manata saxta bülletenlər satdığı da deyilirdi.
Mətbuatda Zeynal Bayramlının mülklərinin siyahısı dəfələrlə dərc olunub.
Onun təkcə Bakı şəhərində 12 yerdə bahalı mənzillərinin olduğu qeyd edilir.
Bakıda Ağ Şəhər ərazisində 550 000 manata ev, Novxanıdakı 600.000 manata bağ evi aldığı, Şamaxı, Quba, Göyçay və İsmayıllı rayonlarında villalar inşa etdirdiyi yazılır.
Yaşayış evlərindən əlavə Zeynal Bayramlının Bakı şəhərində 18 yerdə ticarət obyekti də var.
Ata yurdu olan Ağsuda özünə açdığı xüsusi klinikanı Ucar rayon xəstəxanasına aid bir çox bahalı tibb avadanlıqları və digər əşyalarla doldurub.

Зейнал Байрамлы назначен советником исполнительного директора TƏBİB.
Medianews.az со ссылкой на Axar.az сообщает, что Зейнал Байрамлы является близким родственником бывшего министра транспорта Зии Мамедова.
Согласно информации, карьера З.Байрамлы начала расти именно после того, как Зия Мамедов был назначен министром транспорта.
По распространённым в открытых источниках слухам, Байрамлы, который в 2005 году сомнительным образом получил диплом, сначала был назначен главным врачом больницы Газыкумлак в Уджарском районе, а через два года — главным врачом Центральной больницы Уджара. З.Байрамлы руководил Центральной больницей Уджара много лет. Даже после перехода медицинских учреждений в подчинение TƏBİB, З.Байрамлы не тронули.
Говорят, что у него достаточно негативная репутация. Во время работы главным врачом в прессе неоднократно публиковались материалы о том, что З.Байрамлы допускал хищения и коррупцию.
Отмечается, что в его время за все анализы незаконно устанавливались цены, а также говорилось, что он продавал поддельные больничные листы по 200 манатов.
В прессе не раз публиковались списки имущества Зейнала Байрамлы.
Утверждается, что в самом Баку у него есть дорогие квартиры в 12 местах.
Пишут, что он приобрёл дом за 550 000 манатов в районе Аг Шехер в Баку, дачу за 600 000 манатов в Новханы, а также построил виллы в районах Шамахы, Кубы, Гёйчай и Исмаиллы.
Кроме жилых домов, у Зейнала Байрамлы в Баку есть 18 торговых объектов.
В родном районе Агсу он открыл частную клинику, которую укомплектовал дорогим медицинским оборудованием и другими предметами, принадлежащими больнице Уджарского района.