Ziya Məmmədovun qalmaqallı qohumu
Medianews.az Axar.az-a istinadən xəbər verir ki, Zeynal Bayramlının keçmiş nəqliyyat naziri Ziya Məmmədovun yaxın qohumu olduğu bildirilir.
Məlumata görə, Z.Bayramlının karyerası məhz Ziya Məmmədov nəqliyyat naziri təyin olunandan sonra yüksəlməyə başlayıb.
Açıq mənbələrdə yayılan iddialara görə, 2005-ci ildə müəmmalı şəkildə diplom əldə edən Bayramlı əvvəlcə Ucar rayon Qazıqumlaq xəstəxanasına baş həkim, iki sonra isə Ucar Mərkəzi Xəstəxanasına baş həkim vəzifəsinə təyin edilib. Z.bayramlı uzun illər Ucar Mərkəzi Xəstəxanasına rəhbərlik edib. Hətta tibb müəssisələrinin TƏBİB-in tabeliyinə keçməsindən sonra belə Z.Bayramlıya toxunulmayıb.
Onun kifayət qədər mənfi reputasiyaya məlik olduğu bildirilir. Baş həkim işlədiyi müddət ərzində mətbuatda Z.Bayramlının yeyintiyə, korrupsiyaya yol verməsi barədə kifayət qədər materiallar dərc olunub.
Qeyd edilir ki, onun dövründə bütün analizlərə qanunsuz olaraq qiymət müəyyən edilib, hətta 200 manata saxta bülletenlər satdığı da deyilirdi.
Mətbuatda Zeynal Bayramlının mülklərinin siyahısı dəfələrlə dərc olunub.
Onun təkcə Bakı şəhərində 12 yerdə bahalı mənzillərinin olduğu qeyd edilir.
Bakıda Ağ Şəhər ərazisində 550 000 manata ev, Novxanıdakı 600.000 manata bağ evi aldığı, Şamaxı, Quba, Göyçay və İsmayıllı rayonlarında villalar inşa etdirdiyi yazılır.
Yaşayış evlərindən əlavə Zeynal Bayramlının Bakı şəhərində 18 yerdə ticarət obyekti də var.
Ata yurdu olan Ağsuda özünə açdığı xüsusi klinikanı Ucar rayon xəstəxanasına aid bir çox bahalı tibb avadanlıqları və digər əşyalarla doldurub.

Zeynal Bayramlı has been appointed as an adviser to the executive director of TƏBİB.
Medianews.az reports, citing Axar.az, that Zeynal Bayramlı is known to be a close relative of former Minister of Transport Ziya Mammadov.
According to the information, Z. Bayramlı's career began to advance precisely after Ziya Mammadov was appointed Minister of Transport.
According to claims published in open sources, Bayramlı, who suspiciously obtained his diploma in 2005, was initially appointed chief physician of the Ucar district Qaziqumlaq hospital and later the chief physician of the Ucar Central Hospital. Z. Bayramlı led the Ucar Central Hospital for many years. Even after medical institutions came under the authority of TƏBİB, Z. Bayramlı was not touched.
It is reported that he has quite a negative reputation. During his tenure as chief physician, many materials about Z. Bayramlı committing embezzlement and corruption were published in the press.
It is stated that during his period, all analyses were illegally priced, and it was even said that he sold fake medical bulletins for 200 manats.
The list of Zeynal Bayramlı's properties has been published repeatedly in the media.
It is noted that he has expensive apartments in 12 locations just in the city of Baku.
He is reported to have purchased a house in the White City area of Baku for 550,000 manats, a country house in Novkhani for 600,000 manats, and built villas in the districts of Shamakhi, Guba, Goychay, and Ismayilli.
In addition to residential houses, Zeynal Bayramlı also has 18 commercial properties in Baku.
In Aghsu, his ancestral home, he filled a private clinic he opened with many expensive medical equipment and other items belonging to the Ucar district hospital.