Zaur Axundov barəsində qərar
Dünən xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Futzal Federasiyasının (AFF) prezidenti Zaur Axundova qarşı cinayət işi başlanılıb.
Medianews.az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, federasiya prezidenti barəsində artıq qərar qəbul edilib.
Bakı Hərbi Məhkəməsinin qərarı ilə Zaur Axundov barəsində ev dustaqlığı qətimkan tədbiri seçilib.
Hakim təqsirləndirilən şəxsin daimi yaşayış yerinin olması, istintaqdan yayınma ehtimalının real görünməməsi səbəbindən prokurorun təqdimatını təmin edib.
Məlumat üçün deyək ki, ev dustaqlığı həbsə birbaşa alternativ qətimkan tədbiri sayılır. Bu tədbir təqsirləndirilən şəxsin yaşayış yerini tərk etməməsi və digər məhdudiyyətlərə əməl etməsi şərti ilə tətbiq olunur.
Qeyd edək ki, Zaur Axundov Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi tərəfindən cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib. Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 179.4-cü (mənimsəmə - xüsusilə külli miqdarda törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Z.Axundovun "Araz-Naxçıvan" futbol klubunun rəhbəri olan qardaşı Ramin Axundov isə siqaret qaçaqmalçılığı ilə bağlı aparılan cinayət işi üzrə axtarışdadır.

Decision regarding Zaur Akhundov
As we reported yesterday, a criminal case has been initiated against Zaur Akhundov, the president of the Azerbaijan Futsal Federation (AFF).
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reports that a decision has already been made regarding the federation president.
By the decision of the Baku Military Court, Zaur Akhundov has been placed under house arrest as a preventive measure.
The judge accepted the prosecutor's request due to the accused having a permanent residence and the improbability of fleeing the investigation.
For information, house arrest is considered a direct alternative preventive measure to detention. This measure is applied on the condition that the accused does not leave their place of residence and abides by other restrictions.
It should be noted that Zaur Akhundov has been held criminally liable by the Chief Prosecutor's Office's Main Department for Combating Corruption. He has been charged under Article 179.4 of the Criminal Code (embezzlement - especially when committed on a large scale).
Z.Akhundov's brother, Ramin Akhundov, who is the head of the "Araz-Nakhchivan" football club, is wanted in connection with a criminal case related to cigarette smuggling.