Zaur Axundov barəsində qərar
Dünən xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycan Futzal Federasiyasının (AFF) prezidenti Zaur Axundova qarşı cinayət işi başlanılıb.
Medianews.az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, federasiya prezidenti barəsində artıq qərar qəbul edilib.
Bakı Hərbi Məhkəməsinin qərarı ilə Zaur Axundov barəsində ev dustaqlığı qətimkan tədbiri seçilib.
Hakim təqsirləndirilən şəxsin daimi yaşayış yerinin olması, istintaqdan yayınma ehtimalının real görünməməsi səbəbindən prokurorun təqdimatını təmin edib.
Məlumat üçün deyək ki, ev dustaqlığı həbsə birbaşa alternativ qətimkan tədbiri sayılır. Bu tədbir təqsirləndirilən şəxsin yaşayış yerini tərk etməməsi və digər məhdudiyyətlərə əməl etməsi şərti ilə tətbiq olunur.
Qeyd edək ki, Zaur Axundov Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsi tərəfindən cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib. Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 179.4-cü (mənimsəmə - xüsusilə külli miqdarda törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Z.Axundovun "Araz-Naxçıvan" futbol klubunun rəhbəri olan qardaşı Ramin Axundov isə siqaret qaçaqmalçılığı ilə bağlı aparılan cinayət işi üzrə axtarışdadır.

Вчера, как мы сообщали, в отношении президента Федерации мини-футбола Азербайджана (AFF) Заура Ахундова было возбуждено уголовное дело.
Medianews.az, ссылаясь на "Qafqazinfo", сообщает, что уже принято решение в отношении президента федерации.
По решению Бакинского военного суда Заур Ахундов взят под домашний арест в качестве меры пресечения.
Судья удовлетворил ходатайство прокурора, исходя из того, что обвиняемый имеет постоянное место жительства и отсутствует реальная вероятность ухода от следствия.
Для информации отметим, что домашний арест считается прямой альтернативой заключению под стражу. Эта мера применяется при условии, что обвиняемый не покидает место жительства и соблюдает другие установленные ограничения.
Отметим, что Зауру Ахундову предъявлено обвинение Главным управлением по борьбе с коррупцией при Генеральном прокуроре. Ему предъявлено обвинение по статье 179.4 (присвоение - в особо крупном размере) Уголовного кодекса.
Брат Заура Ахундова, Рамин Ахундов, который является руководителем футбольного клуба "Араз-Нахчыван", находится в розыске по уголовному делу, связанному с контрабандой сигарет.