Zakir Həsənov Türkiyə və Qətərə başsağlığı verdi
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri Yaşar Gülerə və Qətərin baş nazirinin müavini və müdafiə işləri üzrə dövlət naziri Əlahəzrət Şeyx Saud bin Əbdülrəhman bin Həsən Əl Taniyə başsağlığı verib.
Bu barədə Medianews.az-a Azərbaycanın Müdafiə Nazirliyindən məlumat verilib.
"Qətər-Türkiyə Birləşik Müştərək Qüvvələr Komandanlığı çərçivəsində təlim uçuşu həyata keçirən Qətər Silahlı Qüvvələrinə məxsus helikopterin texniki nasazlıq səbəbindən dənizə düşməsi, qəza nəticəsində Türkiyə Silahlı Qüvvələrinin bir hərbi qulluqçusunun, ASELSAN şirkətinin iki texniki əməkdaşının və Qətər Silahlı Qüvvələrinin dörd hərbi qulluqçusunun həlak olması xəbəri məni dərindən kədərləndirdi.
Həlak olanlara Allahdan rəhmət diləyir, yaxınlarının dərdlərinə şərik olur, ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı verirəm.

Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасаноглу Хасанов выразил соболезнования министру национальной обороны Турецкой Республики Яшару Гюлеру и заместителю премьер-министра Катара и государственному министру по делам обороны Его Высокопревосходительству шейху Сауду бин Абдурахману бин Хассану Аль Тани.
Об этом сообщили в Министерстве обороны Азербайджана для Medianews.az.
"Меня глубоко огорчила новость о том, что из-за технической неисправности вертолет Вооруженных сил Катара, выполнявший учебный полет в рамках Командования объединенных совместных сил Катар-Турция, упал в море, в результате аварии погибли один военнослужащий Вооруженных сил Турции, два технических сотрудника компании ASELSAN и четыре военнослужащих Вооруженных сил Катара.
Выражаю соболезнования погибшим, разделяю боль их близких и выражаю глубокие соболезнования их семьям.