Yaralanan azərbaycanlıların
Azov dənizində Palau bayrağı altında üzən gəmiyə pilotsuz uçuş aparatı ilə endirilən zərbə nəticəsində yaralanan Azərbaycan vətəndaşlarının sayı dördə çatıb.
Medianews.az-ın məlumatına görə, hadisə zamanı xəsarət alan daha bir nəfər – gəminin bosmanı Rəşad Mədətxanov Yeysk Şəhər Mərkəzi Xəstəxanasının travmatologiya şöbəsinə yerləşdirilib.
Hazırda o, digər yaralılar Samid İbadzadə, Emin Valehov və Namiq Cəfərli ilə birlikdə eyni palatada müalicə alır.
Məlumata görə, yaralılar yenidən həkim müayinəsindən keçirilib. Emin Valehovun sağ qulağında problemlərin yarandığı bildirilir. Namiq Cəfərlinin hər iki qulağında eşitmə ilə bağlı narahatlıq olduğu qeyd olunub. Rəşad Mədətxanovun isə baş nahiyəsindən xəsarət aldığı açıqlanıb.
Hüquq-mühafizə orqanlarının nümayəndələri də yaralılarla görüşərək onların ifadələrini alıblar. Dindirilmə zamanı zərbənin bəzi təfərrüatları məlum olub.
Yaralıların sözlərinə görə, gəminin böyük mexaniki Qismət Əliyev pilotsuz uçuş aparatının zərbəsi nəticəsində ağır yanıq xəsarətləri alıb və həyatını itirib.
Gəminin kapitanı Fuad Orucovun isə hücum zamanı ayağının sındığı və ağır yaralandığı bildirilir. Məlumata görə, ona xilasedici jilet geyindirildikdən sonra suya endirilib. Yaralıların ifadəsinə əsasən, Fuad Orucov da hadisə nəticəsində həlak olub.(APA)

Количество граждан Азербайджана, получивших ранения в результате удара беспилотника по судну под флагом Палау в Азовском море, достигло четырёх.
По данным Medianews.az, ещё один пострадавший — боцман судна Рашад Мадетханов был госпитализирован в травматологическое отделение Центральной городской больницы Ейска.
В настоящее время он вместе с другими раненными — Самидом Ибадзаде, Эмином Валеховым и Намиком Джафарли — проходит лечение в одной палате.
По информации, раненые вновь прошли медицинское обследование. Сообщается, что у Эмина Валехова возникли проблемы с правым ухом. Отмечено, что у Намика Джафарли есть беспокойство, связанное со слухом в обоих ушах. У Рашада Мадетханова зафиксирована травма головы.
Представители правоохранительных органов также встретились с раненными и допросили их. В ходе допроса стали известны некоторые детали удара.
По словам раненых, старший механик судна Кисмет Алиев получил тяжёлые ожоги в результате удара беспилотника и скончался.
Сообщается, что капитан судна Фуад Оруджов во время атаки сломал ногу и получил тяжелые ранения. По данным, после того, как ему надели спасательный жилет, он был спущен на воду. На основе показаний раненых, Фуад Оруджов также скончался в результате инцидента. (APA)