Xalq artisti oğlunun son vəsiyyətini
Medianews.az xəbər verir ki, sənətçi həyatında ağır itkilər yaşadığını, buna baxmayaraq hər zaman güclü qalmağa çalışdığını bildirib. O, valideynlərinin də vaxtilə böyük acılar yaşadığını xatırladaraq, bu sınaqlardan mətanətlə keçdiyini vurğulayıb.
Dostəliyeva övladının vəfat etdiyi günü də xatırlayıb. Onun sözlərinə görə, hadisə Novruz bayramı günü baş verib. Gün ərzində hər şey normal olsa da, sonradan oğlunun halı qəfil pisləşib. Evdə olan həkimin müdaxiləsinə baxmayaraq vəziyyət ağırlaşıb.
Müğənni bildirib ki, oğlu son anlarında ona təsirli sözlər deyib. Əli anasına səhnəni tərk etməməsini tövsiyə edib, onu sevən insanların çox olduğunu xatırladıb. Eyni zamanda, ailə üzvlərinə diqqət yetirməsini istəyərək, xüsusilə Tamerlanı ona əmanət etdiyini deyib.
Sənətçi əlavə edib ki, həkimlər hadisə yerinə çatsa da, artıq gec olub. O, yaşadığı ağrını sözlə ifadə etməyin çətin olduğunu qeyd edib və kədərini daxilində daşısa da, insanlarla daha çox sevincini paylaşmağa üstünlük verdiyini deyib.//Milli.Az

Medianews.az reports that the artist said she has experienced heavy losses in her life, yet she always tries to stay strong. She recalled that her parents also went through great pains in the past and emphasized that they endured these trials with courage.
Dostəliyeva also recalled the day her child passed away. According to her words, the incident happened on the day of the Novruz holiday. Everything was normal throughout the day, but later her son's condition suddenly worsened. Despite the intervention of a doctor who was at home, the situation deteriorated.
The singer said that her son said touching words to her in his last moments. Əli advised his mother not to leave the stage, reminded her that many people loved her. At the same time, he asked her to pay attention to family members and especially entrusted Tamerlan to her care.
The artist added that although the doctors arrived at the scene, it was already too late. She noted that it is difficult to express the pain she experienced in words and that although she carries her sorrow inside, she prefers to share more of her joy with people.//Milli.Az