Xalq artisti oğlunun son vəsiyyətini
Medianews.az xəbər verir ki, sənətçi həyatında ağır itkilər yaşadığını, buna baxmayaraq hər zaman güclü qalmağa çalışdığını bildirib. O, valideynlərinin də vaxtilə böyük acılar yaşadığını xatırladaraq, bu sınaqlardan mətanətlə keçdiyini vurğulayıb.
Dostəliyeva övladının vəfat etdiyi günü də xatırlayıb. Onun sözlərinə görə, hadisə Novruz bayramı günü baş verib. Gün ərzində hər şey normal olsa da, sonradan oğlunun halı qəfil pisləşib. Evdə olan həkimin müdaxiləsinə baxmayaraq vəziyyət ağırlaşıb.
Müğənni bildirib ki, oğlu son anlarında ona təsirli sözlər deyib. Əli anasına səhnəni tərk etməməsini tövsiyə edib, onu sevən insanların çox olduğunu xatırladıb. Eyni zamanda, ailə üzvlərinə diqqət yetirməsini istəyərək, xüsusilə Tamerlanı ona əmanət etdiyini deyib.
Sənətçi əlavə edib ki, həkimlər hadisə yerinə çatsa da, artıq gec olub. O, yaşadığı ağrını sözlə ifadə etməyin çətin olduğunu qeyd edib və kədərini daxilində daşısa da, insanlarla daha çox sevincini paylaşmağa üstünlük verdiyini deyib.//Milli.Az

Народная артистка Назпери Досталиева поделилась трогательными воспоминаниями о своем покойном сыне Али.
Medianews.az сообщает, что артистка пережила тяжелые потери в жизни, но несмотря на это всегда старалась оставаться сильной. Она вспомнила, что и ее родители когда-то пережили большие горести, и подчеркнула, что прошла через эти испытания с достоинством.
Досталиева также вспомнила день смерти своего ребенка. По ее словам, трагедия произошла в день праздника Новруз. В течение дня все было нормально, но позже состояние сына внезапно ухудшилось. Несмотря на вмешательство врача, который был дома, состояние стало тяжелым.
Певица сказала, что сын в последние моменты сказал ей трогательные слова. Али посоветовал матери не покидать сцену, напомнил, что много людей ее любят. Также он попросил заботиться о членах семьи и особенно поручил ей Тамерлана.
Артистка добавила, что врачи прибыли на место происшествия, но уже было слишком поздно. Она отметила, что трудно выразить словами всю боль, которую пережила, и хотя носит свою скорбь в душе, предпочитает делиться с людьми в первую очередь своей радостью.//Milli.Az