UEFA hakimi haqqında azyaşlıya qarşı cinsi qısnama şübhəsi ilə araşdırma aparılır.
Mənbənin sözlərinə görə, adı açıqlanmayan hakim oyunu idarə etmək üçün Böyük Britaniyaya gəlib. Oteldə o, azyaşlı oğlana yaxınlaşıb və onu öz otağına cəlb etməyə çalışıb.
Polis hakimi saxlayıb, daha sonra isə girov qarşılığında sərbəst buraxıb. Ona rəsmi ittiham irəli sürüləcəyi təqdirdə, hakim Böyük Britaniyaya ekstradisiya oluna bilər.
UEFA-dan bildirilib ki, vəziyyət nəzarətdə saxlanılır və həmin hakim oyunlara təyinat almayacaq. FİFA isə araşdırma müddətində onun qurumun himayəsi altında keçirilən yarışlara cəlb olunmayacağını açıqlayıb./publika.az

Scandal at UEFA: Did the judge assault the young boy?
According to the source, the unnamed referee came to the United Kingdom to officiate a match. At the hotel, he approached a minor boy and tried to lure him to his room.
The police detained the referee and later released him on bail. If formal charges are filed, the referee may be extradited to the United Kingdom.
UEFA stated that the situation is being monitored and the referee will not be appointed to matches. FIFA also announced that during the investigation period, he will not be involved in competitions under the organization's auspices./publika.az