Türkiyədə azərbaycanlıya yüksək vəzifə verildi -
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Türkiyə Güləş Federasiyasının rəhbəri Taha Akgül müvafiq sənəd imzalayıb.
Bildirilib ki, azərbaycanlı Əjdər Cəfərov Türkiyə Güləş Federasiyasının (TGF) Beynəlxalq Nümayəndəlik və Xarici Əlaqələr Direktoru vəzifəsinə təyin edilib.
“Beynəlxalq idman idarəçiliyi, federasiyalararası əməkdaşlıq və təşkilati proseslər sahəsində təcrübəsi ilə tanınan Cəfərovun Türkiyə güləşinin beynəlxalq əlaqələr şəbəkəsinin gücləndirilməsinə, strateji əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinə və beynəlxalq təşkilatların ölkəmizə gətirilməsinə əhəmiyyətli töhfələr verəcək. Ona yeni vəzifəsində uğurlar arzulayır və ümid edirik ki, o, Türkiyə güləşinə töhfələr verəcək”.
Qeyd edək ki, Əjdər Cəfərov bu ilin fevral ayında Azərbaycan Badminton Federasiyasının baş katibi vəzifəsinə təyinat alıb.  O, 2011-2016-cı illərdə Azərbaycan Güləş Federasiyasının baş katibi vəzifəsində çalışıb. Ə.Cəfərov idman ustası, əməkdar məşqçi və olimpiya kateqoriyalı beynəlxalq hakimdir./“Qafqazinfo”

В Турции азербайджанцу было поручено высокое должностное лицо -
Medianews.az сообщает, что соответствующий документ подписал председатель Турецкой федерации борьбы Таха Акгюль.
Сообщается, что азербайджанец Эдждер Джафаров назначен директором по международным представительствам и внешним связям Турецкой федерации борьбы (TGF).
«Джафаров, известный своим опытом в международном спортивном управлении, межфедерационном сотрудничестве и организационных процессах, внесет значительный вклад в укрепление международной сети связей турецкой борьбы, развитие стратегического сотрудничества и привлечение международных организаций в нашу страну. Мы желаем ему успехов на новой должности и надеемся, что он внесет вклад в развитие турецкой борьбы».
Отметим, что Эдждер Джафаров был назначен генеральным секретарем Азербайджанской федерации бадминтона в феврале этого года. В 2011-2016 годах он работал генеральным секретарем Азербайджанской федерации борьбы. Э. Джафаров является мастером спорта, заслуженным тренером и международным судьей олимпийской категории. /«Qafqazinfo»