Türkiyədə azərbaycanlıya yüksək vəzifə verildi -
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Türkiyə Güləş Federasiyasının rəhbəri Taha Akgül müvafiq sənəd imzalayıb.
Bildirilib ki, azərbaycanlı Əjdər Cəfərov Türkiyə Güləş Federasiyasının (TGF) Beynəlxalq Nümayəndəlik və Xarici Əlaqələr Direktoru vəzifəsinə təyin edilib.
“Beynəlxalq idman idarəçiliyi, federasiyalararası əməkdaşlıq və təşkilati proseslər sahəsində təcrübəsi ilə tanınan Cəfərovun Türkiyə güləşinin beynəlxalq əlaqələr şəbəkəsinin gücləndirilməsinə, strateji əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinə və beynəlxalq təşkilatların ölkəmizə gətirilməsinə əhəmiyyətli töhfələr verəcək. Ona yeni vəzifəsində uğurlar arzulayır və ümid edirik ki, o, Türkiyə güləşinə töhfələr verəcək”.
Qeyd edək ki, Əjdər Cəfərov bu ilin fevral ayında Azərbaycan Badminton Federasiyasının baş katibi vəzifəsinə təyinat alıb.  O, 2011-2016-cı illərdə Azərbaycan Güləş Federasiyasının baş katibi vəzifəsində çalışıb. Ə.Cəfərov idman ustası, əməkdar məşqçi və olimpiya kateqoriyalı beynəlxalq hakimdir./“Qafqazinfo”

An Azerbaijani was appointed to a position in Turkey.
Medianews.az reports that the head of the Turkish Wrestling Federation, Taha Akgül, has signed the relevant document regarding this matter.
It was stated that Azerbaijani Ajdar Jafarov was appointed as the International Representation and Foreign Relations Director of the Turkish Wrestling Federation (TGF).
"Recognized for his experience in international sports administration, inter-federation cooperation, and organizational processes, Jafarov will make significant contributions to strengthening the international relations network of Turkish wrestling, developing strategic cooperation, and bringing international organizations to our country. We wish him success in his new position and hope that he will contribute to Turkish wrestling."
It should be noted that Ajdar Jafarov was appointed as the Secretary General of the Azerbaijan Badminton Federation in February of this year. He worked as the Secretary General of the Azerbaijan Wrestling Federation between 2011-2016. A.Jafarov is a sports master, honored coach, and an Olympic category international referee./“Qafqazinfo”