Tramp Zelenskinin məktubunu cavabsız qoyub
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ölkədə hava hücumundan müdafiə sistemlərinin çatışmazlığı ilə bağlı həmkarı Donald Tramp və ABŞ Konqresinə göndərdiyi məktuba cavab ala bilməyib.
Medianews.az “NBC News”a istinadən xəbər verir ki, Ukrayna lideri məktubun çərşənbə axşamı Vaşinqtona çatdırıldığını, lakin qarşı tərəfdən hələ də reaksiya olmadığını bildirib.
Qeyd edək ki, Volodimir Zelenski Ali Rada üzvləri ilə son görüşündə ABŞ-nin raketləri kifayət qədər məhdud sayda satdığını və buna görə də bu sahədə daha qətiyyətli işləməyə çalışacağını vurğulayıb./AZƏRTAC

Ukrainian President Volodymyr Zelensky has not received a response to his letter sent to counterpart Donald Trump and the US Congress regarding the shortage of air defense systems in the country.
Medianews.az, referring to “NBC News,” reports that the Ukrainian leader stated the letter was delivered to Washington on Tuesday, but there has been no reaction from the other side yet.
It should be noted that during his last meeting with the members of the Verkhovna Rada, Volodymyr Zelensky emphasized that the US missiles sold were in a sufficiently limited number and that he would try to work more decisively in this area./AZERTAC