Tramp Zelenskinin məktubunu cavabsız qoyub
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski ölkədə hava hücumundan müdafiə sistemlərinin çatışmazlığı ilə bağlı həmkarı Donald Tramp və ABŞ Konqresinə göndərdiyi məktuba cavab ala bilməyib.
Medianews.az “NBC News”a istinadən xəbər verir ki, Ukrayna lideri məktubun çərşənbə axşamı Vaşinqtona çatdırıldığını, lakin qarşı tərəfdən hələ də reaksiya olmadığını bildirib.
Qeyd edək ki, Volodimir Zelenski Ali Rada üzvləri ilə son görüşündə ABŞ-nin raketləri kifayət qədər məhdud sayda satdığını və buna görə də bu sahədə daha qətiyyətli işləməyə çalışacağını vurğulayıb./AZƏRTAC

Президент Украины Владимир Зеленский не получил ответа на письмо, отправленное своему коллеге Дональду Трампу и Конгрессу США, относительно нехватки систем противовоздушной обороны в стране.
Medianews.az со ссылкой на «NBC News» сообщает, что украинский лидер заявил, что письмо было доставлено в Вашингтон во вторник, но с той стороны до сих пор не было реакции.
Отметим, что Владимир Зеленский на последней встрече с членами Верховной Рады подчеркнул, что США продали ограниченное количество ракет и поэтому он намерен работать более решительно в этом направлении./АЗЕРТАДЖ