Tramp hər gün bu mövzuda videoya baxır
ABŞ prezidenti Donald Tramp İranla müharibənin gedişi barədə informasiyaları həm də qısa videoçarxlar vasitəsilə alır.
Medianews.az bildirir ki, xəbəri ABŞ-nin NBC kanalı yayıb.
Kanalın məlumatına görə, amerikalı rəsmilər hər gün Donald Trampa İrandakı hədəflərə endirilən “uğurlu zərbələrin” görüntülərindən ibarət qısa videolar təqdim edirlər.
Telekanalın qeyd etdiyi kimi, ABŞ prezidenti müharibə barədə məlumatları həm də digər kanallardan - hərbçilərlə, kəşfiyyat nümayəndələri ilə və əcnəbi liderlərlə söhbətlərdən alır, habelə KİV-i izləyir.
Amma ABŞ-nin bəzi müttəfiqləri ehtiyat edirlər ki, videoçarxlar Trampda baş verənlər haqda yarımçıq təsəvvür formalaşdıra bilər.
NBC-nin məlumatına görə, bu çarxlar həmçinin Trampın ABŞ hərbçilərinin fəaliyyətinin mediada işıqlandırılma tərzindən narazılığını artırır. Telekanal qeyd edir ki, ona məruzə edilən “uğurlara” baxandan sonra prezident öz administrasiyandan niyə ictimai rəyə daha effektiv təsir göstərə bilmədikləri barədə suallar verir.

Trump watches a video on this topic every day.
US President Donald Trump receives information about the progress of the war with Iran also through short video clips.
Medianews.az reports that the news was broadcast by the US NBC channel.
According to the channel, American officials present Donald Trump every day with short videos of "successful strikes" on targets in Iran.
As the TV channel notes, the US president also receives information about the war from other channels - conversations with military personnel, intelligence representatives, and foreign leaders, as well as following the media.
However, some of the US's allies fear that the video clips may create an incomplete impression of what is happening for Trump.
According to NBC, these clips also increase Trump's dissatisfaction with the way US military actions are covered in the media. The channel notes that after watching the reported "successes," the president questions his administration about why they have not been able to influence public opinion more effectively.