Tokayevdən Azərbaycan səfiri ilə bağlı xüsusi QƏRAR
Azərbaycanın Qazaxıstandakı səfiri Ağalar Atamoğlanov diplomatik missiyasının başa çatması ilə əlaqədar bu ölkənin ali dövlət mükafatlarından biri ilə təltif edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, Qazaxıstanın xarici işlər naziri Yermek Koşerbayev diplomatik fəaliyyəti başa çatan Azərbaycan səfiri Ağalar Atamoğlanovu qəbul edib.
Qazaxıstan XİN-in məlumatına görə, nazir ikitərəfli əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsindəki səmərəli fəaliyyətinə görə azərbaycanlı diploma təşəkkür edib. İki ölkə arasında strateji tərəfdaşlığın yüksək səviyyəsini qeyd edən Y.Koşerbayev qarşılıqlı faydalı əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
"Diplomatik fəaliyyətiniz dövründə Siz Azərbaycanı layiqincə təmsil etdiniz və ölkələrimiz arasında çoxtərəfli əməkdaşlığın möhkəmlənməsinə mühüm töhfə verdiniz. Siz Qazaxıstan-Azərbaycan münasibətlərinin keyfiyyətcə yeni mərhələyə qaldırılmasının birbaşa iştirakçısı oldunuz", - deyə nazir bildirib.
Səfir Ağalar Atamoğlanov missiyası müddətində ona göstərilən hərtərəfli dəstəyə görə Qazaxıstan tərəfinə minnətdarlığını ifadə edib.
Görüşün sonunda nazir Yrmek Koşerbayev Qazaxıstan prezidenti Qasım-Jomart Tokayevin adından səfir Ağalar Atamoğlanova iki ölkə arasında mehriban qonşuluq münasibətlərinin və hərtərəfli strateji tərəfdaşlığın inkişafındakı böyük töhfələrinə görə II dərəcəli "Dostluq" ("Dostık") ordenini təqdim edib./Musavat.com

Посол Азербайджана в Казахстане Агалар Атамоогланов награждён одним из высших государственных наград этой страны в связи с завершением своей дипломатической миссии.
Medianews.az сообщает, что министр иностранных дел Казахстана Ермек Кошербаев принял азербайджанского посла Агалар Атамоогланова по случаю окончания его дипломатической деятельности.
По информации МИД Казахстана, министр поблагодарил азербайджанского дипломата за эффективную работу по укреплению двустороннего сотрудничества. Отмечая высокий уровень стратегического партнёрства между двумя странами, Е. Кошербаев подчеркнул важность дальнейшего развития взаимовыгодных связей.
"В течение вашей дипломатической деятельности вы достойно представляли Азербайджан и внесли важный вклад в укрепление многостороннего сотрудничества между нашими странами. Вы были непосредственным участником перехода казахстанско-азербайджанских отношений на качественно новый уровень", — сказал министр.
Посол Агалар Атамоогланов выразил благодарность казахстанской стороне за всестороннюю поддержку, оказанную ему в период миссии.
В конце встречи министр Ермек Кошербаев вручил от имени президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева послу Агалару Атамоогланову орден II степени "Дружба" ("Достык") за большой вклад в развитие добрососедских отношений и всестороннего стратегического партнёрства между двумя странами./Musavat.com