Təyyarə QƏZASI: ÖLƏNLƏR VAR
Yanvarın 17-də İndoneziyanın Yogyakarta şəhərindən Cənubi Sulavesi əyalətinin paytaxtı Makassar istiqamətində uçan İndoneziya Hava Nəqliyyatına məxsus ATR 42-500 tipli təyyarə qəzaya uğrayıb.
Ajans.az xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, yanvarın 18-də İndoneziya xilasediciləri təyyarənin qalıqlarını Cənubi Sulavesi əyalətində yerləşən Bulusaraung dağının zirvəsində aşkar ediblər.
İndoneziya Milli Axtarış və Xilasetmə Agentliyinin məlumatına görə, xilasedicilər qəzaya uğrayan təyyarədə olan 10 nəfərin hamısının cəsədini tapıblar. Bildirilib ki, cəsədlərin təxliyəsi davam edir, lakin əlçatmaz dağlıq ərazi xilasetmə işlərini çətinləşdirir.
Məlumata əsasən, təyyarə Dənizçilik və Balıqçılıq Nazirliyi üçün çarter reysi həyata keçirir və balıqçılıq ərazilərinin hava monitorinqi ilə məşğul olurdu. Təyyarədə yeddi heyət üzvü və nazirliyin üç əməkdaşı olub.

Plane CRASH: THERE ARE DEAD PEOPLE
On January 17, an ATR 42-500 aircraft belonging to Indonesia Air Transport, flying from Yogyakarta city in Indonesia to Makassar, the capital of South Sulawesi province, crashed.
According to Ajans.az citing foreign media, on January 18, Indonesian rescuers discovered the wreckage of the plane at the summit of Mount Bulusaraung located in South Sulawesi province.
According to the Indonesian National Search and Rescue Agency, rescuers found the bodies of all 10 people on board the crashed plane. It was reported that the evacuation of the bodies continues, but the inaccessible mountainous terrain complicates the rescue operations.
According to information, the plane was conducting a charter flight for the Ministry of Marine Affairs and Fisheries and was monitoring fishing areas by air. There were seven crew members and three ministry employees on the plane.