"Tacir kimi oxuyanlar çoxdur, Ədalətdən isə YOXDUR"
Publika.az xəbər verir ki, sənətçi müğənni Tacir Şahmalıoğlunun "sənətdə padşaham, məndən yoxdur" iddiasına münasibət bildirib.
Aşıq bu fikirlərlə razılaşmadığını vurğulayaraq bildirib ki, sənətdə hər kəsin öz yeri var və müqayisələr düzgün deyil.
Aşıq Namiq Fərhadoğlu açıqlamasında xüsusilə Aşıq Ədalət Nəsibovun adını önə çəkərək deyib:
"Onun üçün "toxunulmaz" deyildi. Tacir kimi oxuyanlarımız çoxdur. Amma Aşıq Ədalət Nəsibovdan yoxdur, o, bir dənədir. Manaf, Eflatun və başqa sənətkarlarımız da var, gözəl oxuyanlar kifayət qədərdir. Bu, reallıqdır".
Sənətçinin bu fikirləri sosial şəbəkələrdə maraqla qarşılanıb və müzakirələrə səbəb olub. Bir qrup istifadəçi Aşıq Namiqin mövqeyini dəstəklədiyini bildirərkən, digərləri isə Tacir Şahmalıoğlunun sənətdəki yerinin danılmaz olduğunu qeyd ediblər.

"Много тех, кто учится быть торговцем, но справедливости - НЕТ."
Как сообщает Publika.az, артист прокомментировал утверждение певца Тачира Шахмалоглу: «Я король в искусстве, равных мне нет».
Ашиг отметил, что не согласен с этим мнением, подчеркнув, что у каждого в искусстве своё место и сравнивать некорректно.
В своём заявлении Ашиг Намиг Фархадоглу особенно выделил имя Ашига Адялета Насибова, сказав:
«Он не был "неприкасаемым" для него. У нас много тех, кто поёт так же, как Тачир. Но нет никого, как Ашиг Адялет Насибов, он единственный. Есть также Манаф, Эфлатун и другие наши мастера, которые прекрасно поют. Это реальность».
Эти слова артиста вызвали интерес в социальных сетях и стали поводом для обсуждений. Одни пользователи выразили поддержку позиции Ашига Намига, в то время как другие отметили, что место Тачира Шахмалоглу в искусстве неоспоримо.