Sumqayıtda zəhərlənən uşaqlardan üçünün vəziyyəti ağırdır -
Sumqayıt Tibb Mərkəzinin və Respublika Pediatriya Mərkəzindən Trend-ə verilən məlumata əsasən, dörd uşağın müalicəsi Sumqayıt Tibb Mərkəzinin Uşaq Xəstəxanasında davam etdirilir.
"Dəqiqləşdirilməmiş virus meninqoensofalit diaqnozu təyin edilən 2 nəfərin vəziyyətləri ağır, dəqiqləşdirilməmiş virus infeksiyası diaqnozu təyin edilən 2 nəfərin vəziyyəti stabildir.
Respublika Pediatriya Mərkəzinin nəzdindəki Ə.F.Qarayev adına Uşaq Klinik Xəstəxanasına təxliyə edilən 1 nəfərə (qadın cinsli) isə meninqoensofalit diaqnozu təyin edilib. Hazırda vəziyyəti ağır stabil qiymətləndirilir", - məlumatda bildirilib.
Qeyd edək ki, aprelin 1-də Sumqayıt şəhəri, H.Z.Tağıyev qəsəbəsi 70 ünvanında yaşayan ailənin altı üzvü dəm qazından zəhərlənib. Dəm qazından zəhərlənən altı uşaqdan biri aprelin 4-də xəstəxanada ölüb.

The current condition of five children poisoned by carbon monoxide in Sumqayit has been announced.
According to information provided to Trend by the Sumqayit Medical Center and the Republican Pediatric Center, the treatment of four children continues at the Sumqayit Medical Center's Children's Hospital.
"The condition of 2 people diagnosed with unspecified viral meningoencephalitis is severe, while the condition of 2 people diagnosed with unspecified viral infection is stable.
One person (female) evacuated to the E.F. Garaev Children's Clinical Hospital under the Republican Pediatric Center has been diagnosed with meningoencephalitis. Her current condition is assessed as severely stable," the information stated.
It should be noted that on April 1, six members of a family living at 70, H.Z. Taghiyev settlement, Sumqayit city, were poisoned by carbon monoxide. One of the six children poisoned by carbon monoxide died in the hospital on April 4.