Sumqayıtda Novruz tonqalı
Sumqayıt şəhərində Novruz tonqalına normadan artıq yandırıcı maddənin tökülməsi partlayışa səbəb olub.
Medianews.az report-a istinadən xəbər verir ki, hadisə şəhərin Birləşmiş məhəlləsi ərazisində qeydə alınıb.
Hadisə yerinə hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları cəlb olunub.
Hazırda hadisənin baş vermə səbəbləri araşdırılır.
Güclü partlayışda doqquzu uşaq olmaqla, 11 nəfər tüstüdən zəhərlənib.
Bununla bağlı Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzi və Sumqayıt Tibb Mərkəzi birgə məlumat yayıb.
Bildirilib ki, çağırış ünvanına 3 təcili tibbi yardım briqadası cəlb olunub.
Təcili tibbi yardım briqadaları tərəfindən 5 uşaq Sumqayıt Tibb Mərkəzinin nəzdində olan Uşaq Xəstəxanasına, 4 nəfər Uşaq Xəstəxanasına, 2 nəfər isə Təcili Tibbi Yardım Xəstəxanasına hospitalizasiya olunub.
Onların hər birinə tüstüdən zəhərlənmə səbəbilə zəruri tibbi xidmətlər göstərilib.
Vəziyyəti qənaətbəxş qiymətləndirilən 7 nəfər ambulator müalicə üçün evə buraxılıb. Hazırda 4 nəfərin müalicəsi davam etdirilir, vəziyyətləri stabildir.

В городе Сумгаит избыточное количество горючего вещества, вылитого на новрузский костер, вызвало взрыв.
Medianews.az со ссылкой на report сообщает, что происшествие зафиксировано в районе объединённого микрорайона города.
На место происшествия привлечены сотрудники правоохранительных органов.
В настоящее время выясняются причины происшествия.
В результате сильного взрыва 11 человек отравились дымом, из них девять — дети.
Об этом совместно сообщили Республиканский центр скорой и неотложной медицинской помощи и Медицинский центр Сумгаита.
Сообщается, что к адресу вызова привлечены 3 бригады скорой медицинской помощи.
Бригады скорой помощи госпитализировали 5 детей в Детскую больницу при Медицинском центре Сумгаита, 4 человека в Детскую больницу и 2 человека в Больницу скорой медицинской помощи.
Каждому из них оказана необходимая медицинская помощь вследствие отравления дымом.
Семерым, состояние которых оценено как удовлетворительное, выписаны на амбулаторное лечение домой. В настоящее время лечение продолжается у 4 человек, состояние их стабильно.