Rusiyanın Stavropol diyarında dron hücumundan sonra yerli səviyyədə fövqəladə vəziyyət elan edilib.
Bu barədə Stavropol diyarının qubernatoru Vladimir Vladimirov özünün “Telegram” kanalında məlumat verib.
O bildirib ki, Şpakovski rayonunun Vyazniki kəndinin sənaye zonasında iki yanğın baş verib. Daha sonra Şpakovski rayonu yaxınlığında, Stavropolun şimal sənaye zonasında da yanğın qeydə alınıb.
İlkin məlumatlara görə, ölən və ya xəsarət alan yoxdur.
Qubernator bildirib ki, sənaye obyektlərində baş verən yanğınlar tezalışan materialların partlamasına səbəb olur və buna görə də Stavropolda partlayış səsləri eşidilir.
Ehtiyat tədbiri olaraq, Vyazniki kəndi yaxınlığındakı evlərin sakinləri təhlükəsiz yerə köçürülüb./AZƏRTAC

After a drone attack in Russia's Stavropol region, a local state of emergency has been declared.
This was reported by Vladimir Vladimirov, the governor of Stavropol region, on his "Telegram" channel.
He said that two fires occurred in the industrial zone of Vyazniki village in Shpakovsky district. Later, a fire was also recorded in the northern industrial zone of Stavropol near Shpakovsky district.
According to preliminary information, there are no deaths or injuries.
The governor said that the fires at industrial facilities cause explosions of flammable materials, which is why explosion sounds are heard in Stavropol.
As a precautionary measure, residents of houses near Vyazniki village have been relocated to a safe place./AZERTAC