Paytaxtın Xəzər rayonunda ölümlə nəticələnən yol qəzası törətməkdə təqsirləndirilən “Arzum 9999” ləqəbli tiktoker İlduzə Hacıyevanın anası və övladları video yayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, İ.Hacıyevanın anası videoda qızı üçün yardım istəyərək onun günahsız olduğunu iddia edib.
Tiktokerin böyük qızı Naibə isə anasının yoxluğunun onlar üçün ağır olduğunu vurğulayıb.
“Bizə anasız çox çətindir. Qardaşım autizmlidir” deyə, o bildirib.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin iyununda paytaxtın Xəzər rayonunun Mərdəkan qəsəbəsində baş verib. İlduzə Hacıyeva avtomobili ilə dönmə əməliyatı yerinə yetirərkən arxadan gələn maşının qarşısına çıxıb və həmin maşın idarəetməni itirərək qəza törədib. Qəza nəticəsində 1 nəfər ölüb, bir nəfər ağır xəsarət alıb. İlduzə Hacıyeva 5 il 2 ay azadlıqdan məhrum edilib. //axsam.az

The mother and children of Ilduzə Hacıyeva, known as "Arzum 9999," a TikToker accused of causing a fatal traffic accident in the Khazar district of the capital, have released a video.
According to Medianews.az, in the video, I.Hacıyeva's mother asks for help for her daughter, claiming that she is innocent.
The TikToker's eldest daughter Naibə emphasized that their mother's absence is very difficult for all three of them.
"It is very hard for us without our mother. My brother is autistic," she said.
It should be noted that the incident occurred last June in the Mardakan settlement of the Khazar district of the capital. While performing a turning maneuver with her car, Ilduzə Hacıyeva cut in front of a car coming from behind, causing the driver of that car to lose control and cause an accident. As a result of the accident, one person died and another was seriously injured. Ilduzə Hacıyeva was sentenced to 5 years and 2 months of imprisonment.