Azərbaycan millisi Avropa B Liqasını qazandı
Çimərlik futbolu üzrə Azərbaycan milli komandası Gürcüstanın Batumi şəhərində keçirilən Avropa çempionatının (EBSL) seçmə mərhələsinin qalibi olub.
Medianews.az xəbər verir ki, milli finalda Latviya yığmasını 4:0 hesabı ilə məğlub edərək, B Liqasını çempion kimi tamamlayıb.
Komandanın heyətində Elşad Manafov 2, Orxan Məmmədov və Ramil Əliyev isə hərəyə 1 qol vurublar.
Yığma eyni zamanda qitə birinciliyinin A Liqasına yüksələrək növbəti mövsümdən Avropanın ən güclü komandaları sırasında mübarizə aparmaq hüququ qazanıb. Bundan başqa, Elçin Qasımov turnirin ən yaxşı qapıçısı, Sahib Məmmədov isə ən yaxşı oyunçusu seçilib.

Сборная Азербайджана по пляжному футболу стала победителем отборочного этапа чемпионата Европы (EBSL), проходившего в городе Батуми, Грузия.
Как сообщает Medianews.az, национальная команда в финале обыграла сборную Латвии со счетом 4:0 и завершила Лигу B в качестве чемпиона.
В составе команды Элшад Манафов забил 2 гола, Орхан Мамедов и Рамиль Алиев — по одному голу.
Команда также получила право перейти в Лигу A континентального первенства и с следующего сезона бороться среди сильнейших команд Европы. Кроме того, Элчин Гасымов был признан лучшим вратарем турнира, а Саиб Мамедов — лучшим игроком.