ABŞ, Kanada və Meksikanın birgə ev sahibliyi etdiyi futbol üzrə dünya çempionatı bu gün keçiriləcək final oyunu ilə başa çatacaq.
Medianews.az bildirir ki, Argentina millisi İspaniya yığması ilə üz-üzə gələcək. Nyu-Yorkdakı “MetLife” stadionunda keçiriləcək qarşılaşma Bakı vaxtı ilə saat 23:00-da başlayacaq. Oyunu sloveniyalı FIFA referisi Slavko Vinçiç idarə edəcək.
Final öncəsi komandaların start heyətləri də açıqlanıb.
Argentina: Martines, Montiel, Romero, L. Martines, Talyafiko, De Paul, Mak Allister, Entso, N. Qonsales, Messi, Alvares.
İspaniya: Simon, Porro, Kubarsi, Laport, Kukurelya, Rodri, Ruis, Yamal, Olmo, Baena, Oyarzabal.
Qeyd edək ki, üçüncü yer uğrunda görüşdə Fransa millisini 6:4 hesabı ilə məğlub edən İngiltərə yığması bürünc medallara sahib çıxıb.

Футбольный чемпионат мира, совместно организованный США, Канадой и Мексикой, сегодня завершится финальной игрой.
Сборная Аргентины встретится со сборной Испании. Встреча пройдет на стадионе "MetLife" в Нью-Йорке и начнется по бакинскому времени в 23:00. Судьей игры будет словенский арбитр ФИФА Славко Винчи.
Перед финалом также объявлены стартовые составы команд.
Аргентина: Мартинес, Монтиель, Ромеро, Л. Мартинес, Таляфи́ко, Де Пауль, Мак Аллистер, Энцо, Н. Гонсалес, Месси, Альварес.
Испания: Симон, Порро, Кубарси, Лапорт, Кукурелья, Родри, Руис, Ямаль, Олмо, Баэна, Оярсабаль.
Отметим, что в матче за третье место сборная Англии, победив сборную Франции со счетом 6:4, завоевала бронзовые медали.