SON DƏQİQƏ! Bakı metrosundakı hadisəyə görə sərt cəza: İşdən çıxarılanlar var
Dünən təxminən saat 12:10 radələrində Bakı metrosunun "Ulduz-Nərimanov" mənzilinin aralıq kabelində baş vermiş qısaqapanma nəticəsində təmas şəbəkəsinə gərginliyin verilməsində kəsinti yaranıb. Nəticədə saat 15:00-a kimi Bakı Metropoliteninin bütün stansiyalarında sərnişinlərin girişinə müvəqqəti məhdudiyyət tətbiq olunub və bu səbəbdən minlərlə sərnişinin gediş-gəlişinə problem yaranıb.
Medianews.az Qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, Bakı Metropoliteni QSC-nin sədri Vüsal Aslanov hadisəyə görə bir neçə vəzifəli şəxsi vəzifəsindən kənarlaşdırıb və bəzilərinə töhmət elan olunub.
Bakı Metropoliteni QSC-nin mətbuat katibi Bəxtiyar Məmmədov isə sözügedən mövzu ilə bağlı belə cavab verib:
"Hazırda hadisə ilə bağlı texniki araşdırma aparılır".
Mətbuat katibi onu da bildirib ki, bundan sonra, "Bakı Metropoliteni"ndə qatarların hərəkəti, sərnişinlərin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi və ən vacibi bir daha belə bir hadisənin təkrarlanmaması üçün ən vacib və doğru qərarlar qəbul ediləcək.

Вчера примерно в 12:10 в кабеле прерывателя линии метро Баку на участке "Улдуз-Нариманов" произошло короткое замыкание, в результате чего было прервано питание контактной сети. В итоге до 15:00 на всех станциях Бакинского метрополитена было временно ограничено вход пассажиров, что вызвало проблемы в передвижении тысяч пассажиров.
По информации Medianews.az со ссылкой на Qaynarinfo, председатель ОАО "Бакинский метрополитен" Вусал Асланов отстранил от должности нескольких ответственных лиц и объявил выговор некоторым из них в связи с происшествием.
Пресс-секретарь ОАО "Бакинский метрополитен" Бахтияр Мамедов по данному вопросу дал следующий комментарий:
"В настоящее время проводится техническое расследование инцидента".
Пресс-секретарь также сообщил, что далее для обеспечения движения поездов, безопасности пассажиров и, что самое важное, недопущения повторения подобных инцидентов в "Бакинском метрополитене" будут приняты самые важные и правильные решения.