SON DƏQİQƏ! Bakı metrosundakı hadisəyə görə sərt cəza: İşdən çıxarılanlar var
Dünən təxminən saat 12:10 radələrində Bakı metrosunun "Ulduz-Nərimanov" mənzilinin aralıq kabelində baş vermiş qısaqapanma nəticəsində təmas şəbəkəsinə gərginliyin verilməsində kəsinti yaranıb. Nəticədə saat 15:00-a kimi Bakı Metropoliteninin bütün stansiyalarında sərnişinlərin girişinə müvəqqəti məhdudiyyət tətbiq olunub və bu səbəbdən minlərlə sərnişinin gediş-gəlişinə problem yaranıb.
Medianews.az Qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, Bakı Metropoliteni QSC-nin sədri Vüsal Aslanov hadisəyə görə bir neçə vəzifəli şəxsi vəzifəsindən kənarlaşdırıb və bəzilərinə töhmət elan olunub.
Bakı Metropoliteni QSC-nin mətbuat katibi Bəxtiyar Məmmədov isə sözügedən mövzu ilə bağlı belə cavab verib:
"Hazırda hadisə ilə bağlı texniki araşdırma aparılır".
Mətbuat katibi onu da bildirib ki, bundan sonra, "Bakı Metropoliteni"ndə qatarların hərəkəti, sərnişinlərin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi və ən vacibi bir daha belə bir hadisənin təkrarlanmaması üçün ən vacib və doğru qərarlar qəbul ediləcək.

Yesterday, at approximately 12:10, a short circuit occurred in the intermediate cable of the "Ulduz-Nərimanov" section of the Baku metro, resulting in an interruption in the supply of voltage to the contact network. As a result, until 15:00, temporary restrictions were applied on passenger entry at all stations of the Baku Metro, causing problems for thousands of passengers in their travel.
Medianews.az reports, citing Qaynarinfo, that Vusal Aslanov, chairman of Baku Metro JSC, dismissed several officials from their positions due to the incident and issued reprimands to some others.
The press secretary of Baku Metro JSC, Bakhtiyar Mammadov, responded regarding the matter as follows:
"A technical investigation is currently underway concerning the incident."
The press secretary also stated that going forward, decisions will be made in "Baku Metro" to ensure the movement of trains, the safety of passengers, and most importantly, to prevent such an incident from recurring.