SEPAH ABŞ bazalarına hücumu
İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) ABŞ-ın regiondakı hərbi obyektlərinə və İsrailə qarşı genişmiqyaslı raket və dron hücumları həyata keçirib.
“Qafqazinfo” “Tasnim”ə istinadən xəbər verir ki, SEPAH-ın zərbələri ABŞ Hərbi Dəniz Qüvvələrinin Bəhreyndəki Beşinci Donanmasının qərargahını, həmçinin Qətər və BƏƏ-dəki Amerika bazalarını hədəf alıb.
Məlumata görə, Küveyt, Səudiyyə Ərəbistanı və İordaniyadakı ABŞ hərbi obyektlərinə, eləcə də İsrailin mərkəzindəki hərbi hədəflərə güclü zərbələr endirilib.
İsrailin “9-cu Kanal”ı isə Ərəbistan dənizində yerləşən ABŞ-nin “Abraham Linkoln” təyyarədaşıyan gəmisinin də vurulduğunu bildirib. İran Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahı bəyan edib ki, ABŞ və İsrailə dəstək verən istənilən hərbi baza hədəfə alınacaq.
Xatırladaq ki, bu gün səhər saatlarında İsrailin müdafiə naziri İsrael Katz ordunun İrana qarşı “qabaqlayıcı hücum” başlatdığını elan etmişdi. İsrailin “12-ci kanal”ının məlumatına görə, bu hücumlar İran rəhbərliyinin bütün üzvlərini hədəf alıb.

SEPAH attack on US bases
The Islamic Revolutionary Guard Corps (IRGC) has carried out large-scale missile and drone attacks against US military facilities in the region and Israel.
According to "Qafqazinfo," citing "Tasnim," the IRGC's strikes targeted the headquarters of the US Navy's Fifth Fleet in Bahrain, as well as American bases in Qatar and the UAE.
According to the information, strong blows were inflicted on US military facilities in Kuwait, Saudi Arabia, and Jordan, as well as military targets in the center of Israel.
Israel's "Channel 9" reported that the US aircraft carrier "Abraham Lincoln," located in the Arabian Sea, was also hit. The General Staff of the Iranian Armed Forces announced that any military base supporting the US and Israel will be targeted.
It should be recalled that earlier this morning, Israel's Defense Minister Israel Katz announced that the army had launched a "preemptive strike" against Iran. According to Israel's "Channel 12," these attacks targeted all members of the Iranian leadership.