SEPAH ABŞ bazalarına hücumu
İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu (SEPAH) ABŞ-ın regiondakı hərbi obyektlərinə və İsrailə qarşı genişmiqyaslı raket və dron hücumları həyata keçirib.
“Qafqazinfo” “Tasnim”ə istinadən xəbər verir ki, SEPAH-ın zərbələri ABŞ Hərbi Dəniz Qüvvələrinin Bəhreyndəki Beşinci Donanmasının qərargahını, həmçinin Qətər və BƏƏ-dəki Amerika bazalarını hədəf alıb.
Məlumata görə, Küveyt, Səudiyyə Ərəbistanı və İordaniyadakı ABŞ hərbi obyektlərinə, eləcə də İsrailin mərkəzindəki hərbi hədəflərə güclü zərbələr endirilib.
İsrailin “9-cu Kanal”ı isə Ərəbistan dənizində yerləşən ABŞ-nin “Abraham Linkoln” təyyarədaşıyan gəmisinin də vurulduğunu bildirib. İran Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahı bəyan edib ki, ABŞ və İsrailə dəstək verən istənilən hərbi baza hədəfə alınacaq.
Xatırladaq ki, bu gün səhər saatlarında İsrailin müdafiə naziri İsrael Katz ordunun İrana qarşı “qabaqlayıcı hücum” başlatdığını elan etmişdi. İsrailin “12-ci kanal”ının məlumatına görə, bu hücumlar İran rəhbərliyinin bütün üzvlərini hədəf alıb.

Атака СЕПАХ на базы США
Корпус стражей исламской революции (СЕПАХ) провел масштабные ракетные и дроновые атаки на военные объекты США в регионе и по Израилю.
«Qafqazinfo» со ссылкой на «Tasnim» сообщает, что удары СЕПАХа были нанесены по штабу Пятого флота Военно-морских сил США в Бахрейне, а также американским базам в Катаре и ОАЭ.
По информации, сильные удары были нанесены по американским военным объектам в Кувейте, Саудовской Аравии и Иордании, а также по военным целям в центральной части Израиля.
Израильский «9-й канал» сообщил о поражении американского авианосца «Авраам Линкольн», расположенного в Аравийском море. Главное командование Вооруженных сил Ирана заявило, что любой военный объект, поддерживающий США и Израиль, будет целью.
Напомним, что сегодня утром министр обороны Израиля Исраэль Катц объявил о начале «превентивных ударов» армии против Ирана. Согласно информации израильского «12-го канала», эти удары направлены на всех членов иранского руководства.