Şakiranın Doha konsertinin keçiriləcəyi
Kolumbiyalı pop ulduz Şakiranın "Las Mujeres Ya No Lloran" dünya turnesi çərçivəsində Qətərin paytaxtı Dohada planlaşdırılan konserti 18 noyabr tarixinə qədər təxirə salınıb.
Bu barədə məlumat "Platinumlist" şirkətinin rəsmi internet səhifəsində yerləşdirilib.
"Doha ilk dəfə olaraq tarixi bir hadisəyə ev sahibliyi edəcək. Şakiranın dünya turnesi çərçivəsində konsert çərşənbə günü, 18 noyabr tarixində keçiriləcək", - deyə məlumatda qeyd olunub.
Bundan əvvəl bildirilmişdi ki, Yaxın Şərq regionunda gərginliyin artması səbəbindən aprelin 1-də keçirilməsi planlaşdırılan tədbir başqa tarixə dəyişdirilib.
Məşhur müğənninin "Las Mujeres Ya No Lloran" adlı dünya turnesi çərçivəsində Dohada səhnəyə çıxması nəzərdə tutulurdu. Konsertə biletlərin başlanğıc qiyməti 25 dollardan idi. Təşkilatçılar daha əvvəl şou üçün bilet satışlarının davam etdiyini bəyan etmişdilər.
Xatırladaq ki, Yaxın Şərqdə mövcud münaqişənin şiddətlənməsinə baxmayaraq, Şakiranın konsert proqramının tamamilə ləğv olunmayacağı əvvəlcədən açıqlanmışdı./oxu.az

Концерт колумбийской поп-звезды Шакиры в рамках мирового турне "Las Mujeres Ya No Lloran", запланированный в столице Катара Дохе, отложен до 18 ноября.
Об этом сообщается на официальном сайте компании "Platinumlist".
"Доха впервые станет площадкой для исторического события. Концерт Шакиры в рамках мирового турне пройдет в среду, 18 ноября", — говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что из-за обострения напряженности в регионе Ближнего Востока мероприятие, запланированное на 1 апреля, перенесено на другую дату.
Планировалось, что знаменитая певица выступит в Дохе в рамках мирового турне "Las Mujeres Ya No Lloran". Начальная цена билетов на концерт составляла 25 долларов. Организаторы ранее заявляли, что продажи билетов на шоу продолжаются.
Напомним, что, несмотря на обострение конфликта на Ближнем Востоке, было заранее объявлено, что концертная программа Шакиры полностью отменена не будет./oxu.az