Şakiranın Doha konsertinin keçiriləcəyi
Kolumbiyalı pop ulduz Şakiranın "Las Mujeres Ya No Lloran" dünya turnesi çərçivəsində Qətərin paytaxtı Dohada planlaşdırılan konserti 18 noyabr tarixinə qədər təxirə salınıb.
Bu barədə məlumat "Platinumlist" şirkətinin rəsmi internet səhifəsində yerləşdirilib.
"Doha ilk dəfə olaraq tarixi bir hadisəyə ev sahibliyi edəcək. Şakiranın dünya turnesi çərçivəsində konsert çərşənbə günü, 18 noyabr tarixində keçiriləcək", - deyə məlumatda qeyd olunub.
Bundan əvvəl bildirilmişdi ki, Yaxın Şərq regionunda gərginliyin artması səbəbindən aprelin 1-də keçirilməsi planlaşdırılan tədbir başqa tarixə dəyişdirilib.
Məşhur müğənninin "Las Mujeres Ya No Lloran" adlı dünya turnesi çərçivəsində Dohada səhnəyə çıxması nəzərdə tutulurdu. Konsertə biletlərin başlanğıc qiyməti 25 dollardan idi. Təşkilatçılar daha əvvəl şou üçün bilet satışlarının davam etdiyini bəyan etmişdilər.
Xatırladaq ki, Yaxın Şərqdə mövcud münaqişənin şiddətlənməsinə baxmayaraq, Şakiranın konsert proqramının tamamilə ləğv olunmayacağı əvvəlcədən açıqlanmışdı./oxu.az

The venue of Shakira's concert in Doha history announced
The concert of Colombian pop star Shakira in Doha, Qatar, planned as part of the "Las Mujeres Ya No Lloran" world tour, has been postponed until November 18.
This information was posted on the official website of "Platinumlist" company.
"Doha will host a historic event for the first time. The concert as part of Shakira's world tour will take place on Wednesday, November 18," the statement said.
It was previously reported that due to increased tensions in the Middle East region, the event scheduled for April 1 was postponed to another date.
The famous singer was scheduled to perform in Doha as part of the "Las Mujeres Ya No Lloran" world tour. The starting ticket price for the concert was $25. The organizers had previously announced that ticket sales for the show were ongoing.
It should be recalled that despite the intensification of the existing conflict in the Middle East, it had been previously announced that Shakira's concert program would not be completely canceled./oxu.az