Ronaldo yenə sərvətinə
Dünyanın ilk milyarder futbolçusu Kriştiano Ronaldo biznes portfelinə daha bir investisiya əlavə edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Ronaldonun Braziliyada yerləşən CazéTV ilə əlaqəli beynəlxalq yayım platforması olan LiveModeTV-nin səhmlərini aldığı açıqlanıb. Portuqaliyalı ulduzun, xüsusən də 2026-cı il Dünya Kubokundan əvvəl rəqəmsal idman yayımı sektorunda böyüməyi hədəflədiyi bildirilir.
Qeyd edək ki, LiveModeTV-nin 2026-cı il FIFA Dünya Kuboku üçün pulsuz rəqəmsal yayım hüquqlarını təmin etmək üzərində işləyir. Şirkətin, xüsusən də Braziliya xaricindəki bazarlara genişlənməyə böyük sərmayə qoyduğu deyilir.
Kriştiano Ronaldonun ümumi sərvətinin təxminən 1,4 milyard dollar olduğu təxmin edilir. CR7 brendi, hotelləri, idman zalları və media investisiyaları ilə biznes dünyasında böyüməyə davam edən Ronaldonun gələcəkdə futbol klubu almağı da planlaşdırdığı bildirilir./Unikal

Первый в мире миллиардер-футболист Криштиану Роналду добавил ещё одну инвестицию в свой бизнес-портфель.
Medianews.az сообщает, что Роналду приобрёл акции международной платформы LiveModeTV, связанной с бразильской CazéTV. Сообщается, что португальская звезда особенно нацелена на рост в секторе цифровых спортивных трансляций перед Чемпионатом мира 2026 года.
Отметим, что LiveModeTV работает над обеспечением прав на бесплатные цифровые трансляции Чемпионата мира FIFA 2026 года. Говорят, что компания вкладывает значительные инвестиции, особенно в расширение рынков за пределами Бразилии.
Общее состояние Криштиану Роналду оценивается примерно в 1,4 миллиарда долларов. Бренд CR7, отели, спортивные залы и медиаинвестиции продолжают способствовать росту Роналду в бизнес-мире, и сообщается, что в будущем он планирует также приобрести футбольный клуб./Unikal