Ronaldo yenə sərvətinə
Dünyanın ilk milyarder futbolçusu Kriştiano Ronaldo biznes portfelinə daha bir investisiya əlavə edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Ronaldonun Braziliyada yerləşən CazéTV ilə əlaqəli beynəlxalq yayım platforması olan LiveModeTV-nin səhmlərini aldığı açıqlanıb. Portuqaliyalı ulduzun, xüsusən də 2026-cı il Dünya Kubokundan əvvəl rəqəmsal idman yayımı sektorunda böyüməyi hədəflədiyi bildirilir.
Qeyd edək ki, LiveModeTV-nin 2026-cı il FIFA Dünya Kuboku üçün pulsuz rəqəmsal yayım hüquqlarını təmin etmək üzərində işləyir. Şirkətin, xüsusən də Braziliya xaricindəki bazarlara genişlənməyə böyük sərmayə qoyduğu deyilir.
Kriştiano Ronaldonun ümumi sərvətinin təxminən 1,4 milyard dollar olduğu təxmin edilir. CR7 brendi, hotelləri, idman zalları və media investisiyaları ilə biznes dünyasında böyüməyə davam edən Ronaldonun gələcəkdə futbol klubu almağı da planlaşdırdığı bildirilir./Unikal

The world's first billionaire footballer Cristiano Ronaldo has added another investment to his business portfolio.
Medianews.az reports that Ronaldo has acquired shares in LiveModeTV, an international broadcasting platform affiliated with CazéTV based in Brazil. It is said that the Portuguese star aims to grow particularly in the digital sports broadcasting sector before the 2026 World Cup.
It should be noted that LiveModeTV is working to secure free digital broadcasting rights for the 2026 FIFA World Cup. The company is reportedly making significant investments to expand especially into markets outside Brazil.
It is estimated that Cristiano Ronaldo's total wealth is approximately 1.4 billion dollars. The CR7 brand, hotels, gyms, and media investments continue to grow Ronaldo in the business world, and it is also said that he plans to buy a football club in the future./Unikal