Ronaldo prezidentə forma hədiyyə etdi -
Futbol üzrə Portuqaliya milli komandasının kapitanı Kriştianu Ronaldu ölkə Prezidenti Antoniu Joze Sequruya siyasətçinin soyadı və 2026 rəqəmi əks olunmuş yığma forması hədiyyə edib.
Bu barədə məlumatı millinin mətbuat xidməti yayıb.
Dövlət başçısı dünya çempionatına yola düşməzdən əvvəl futbolçuları və komandanın məşqçilər heyətini qəbul edib. Görüş zamanı Ronaldu Sequrunun əlindən Portuqaliya bayrağını təhvil alıb.
Futbol üzrə dünya çempionatı 11 iyun - 19 iyul tarixləri arasında ABŞ, Kanada və Meksikada təşkil olunacaq. Turnirdə ilk dəfə olaraq 48 komanda iştirak edəcək. Portuqaliya yığması Konqo DR, Kolumbiya və Özbəkistan komandaları ilə eyni qrupda mübarizə aparacaq./oxu.az

Капитан национальной сборной Португалии по футболу Криштиану Роналду подарил президенту страны Антониу Жозе Сегуру комплект игровой формы с фамилией политика и номером 2026.
Об этом сообщила пресс-служба сборной.
Глава государства принял футболистов и тренерский штаб команды перед отправкой на чемпионат мира. Во время встречи Роналду получил у Сегура португальский флаг.
Чемпионат мира по футболу пройдет с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике. В турнире впервые примут участие 48 команд. Сборная Португалии будет бороться в одной группе с командами ДР Конго, Колумбии и Узбекистана./oxu.az