Ronaldo prezidentə forma hədiyyə etdi -
Futbol üzrə Portuqaliya milli komandasının kapitanı Kriştianu Ronaldu ölkə Prezidenti Antoniu Joze Sequruya siyasətçinin soyadı və 2026 rəqəmi əks olunmuş yığma forması hədiyyə edib.
Bu barədə məlumatı millinin mətbuat xidməti yayıb.
Dövlət başçısı dünya çempionatına yola düşməzdən əvvəl futbolçuları və komandanın məşqçilər heyətini qəbul edib. Görüş zamanı Ronaldu Sequrunun əlindən Portuqaliya bayrağını təhvil alıb.
Futbol üzrə dünya çempionatı 11 iyun - 19 iyul tarixləri arasında ABŞ, Kanada və Meksikada təşkil olunacaq. Turnirdə ilk dəfə olaraq 48 komanda iştirak edəcək. Portuqaliya yığması Konqo DR, Kolumbiya və Özbəkistan komandaları ilə eyni qrupda mübarizə aparacaq./oxu.az

The captain of the Portugal national football team, Cristiano Ronaldo, gifted the country’s President António José Seguro a national team jersey featuring the politician’s surname and the number 2026.
This information was released by the national team’s press service.
Before departing for the World Cup, the head of state received the football players and the coaching staff of the team. During the meeting, Ronaldo took the Portuguese flag from Seguro’s hand.
The Football World Cup will be held from June 11 to July 19 in the USA, Canada, and Mexico. For the first time, 48 teams will participate in the tournament. The Portugal national team will compete in the same group as the DR Congo, Colombia, and Uzbekistan teams./oxu.az