Qubanın üç kəndinin adı
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan “Quba rayonunun bəzi ərazi vahidlərinin adlarının dəyişdirilməsi haqqında” qanun layihəsində əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, Vladimirovka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Vladimirovka kəndi Elbir kəndi adlandırılacaq və Vladimirovka kənd inzibati ərazi dairəsi Elbir kənd inzibati ərazi dairəsi hesab ediləcək.
Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi tərkibindəki Alekseyevka kəndi Çinarlı kəndi, Timiryazev kəndi Bəhrəli kəndi adlandırılacaq və Alekseyevka kənd inzibati ərazi dairəsi Çinarlı kənd inzibati ərazi dairəsi hesab ediləcək.

В ряде сел Губинского района изменяются названия.
Medianews.az сообщает, что это отражено в законопроекте «О переименовании некоторых территориальных единиц Губинского района», рассмотренном сегодня на заседании Милли Меджлиса.
Согласно проекту, село Владимировка в составе административно-территориального округа села Владимировка будет называться село Элбир, а административно-территориальный округ села Владимировка будет считаться административно-территориальным округом села Элбир.
Село Алексеевка в составе административно-территориального округа села Алексеевка будет называться село Чынарлы, село Тимирязев будет называться село Бахрели, а административно-территориальный округ села Алексеевка будет считаться административно-территориальным округом села Чынарлы.