Qubada kvadrisikl QƏZASI:
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən Lent.az-a bildirilib ki, ilkin məlumata əsasən, Bakı şəhər sakini 27 yaşlı Elçin Yusif oğlu Yusifovun idarə etdiyi kvadrisikl daş hasara çırpılıb. Nəticədə sürücü aldığı ağır xəsarətlərdən hadisə yerində həyatını itirib. Faktla bağlı araşdırma aparılır.
İdarədən vurğulanıb ki, son dövrlər istirahət və turizm məkanlarında geniş istifadə edilən kvadrisikllərin istismarı zamanı təhlükəsizlik qaydalarına əməl olunmaması ciddi narahatlıq doğurur. Belə ki, bu tip nəqliyyat vasitələrinin sürət həddi və yol şəraiti nəzərə alınmadan idarə olunması həyat və sağlamlıq üçün real təhlükə yaradır və bəzən də ölümlə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisələrinə səbəb olur.
Nəzərə alınmalıdır ki, kvadrisikl konstruktiv xüsusiyyətlərinə görə sabitliyi məhdud olan nəqliyyat vasitəsidir və onun məsuliyyətsiz şəkildə idarə olunması sürücü üçün yüksək risk yaradır. Eyni zamanda xatırladılır ki, kvadrisikllərin ümumi istifadədə olan yollarda idarə edilməsi yalnız müvafiq sürücülük hüququ olan şəxslər tərəfindən həyata keçirilə bilər.
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi bir daha diqqətə çatdırır ki, adətən çətin relyef şəraitində, dağlıq ərazilərdə istifadə olunan bu növ nəqliyyat vasitələrinin istismarı zamanı təhlükəsizlik qaydalarına ciddi əməl edilməsi, sürət həddinin və yol şəraitinin nəzərə alınması, baş verə biləcək ağır yol-nəqliyyat hadisələrinin qarşısının alınması baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.

Quba quad bike ACCIDENT:
An accident caused by a quad bike occurred in the vicinity of Qımılqazma village in the Quba district, resulting in a tragedy.
The Main State Traffic Police Department informed Lent.az that, according to initial information, the quad bike driven by 27-year-old Elçin Yusif oğlu Yusifov, a resident of Baku city, collided with a stone fence. As a result, the driver died at the scene due to severe injuries sustained. An investigation into the incident is underway.
The department emphasized that recently, the widespread use of quad bikes in recreation and tourism areas has raised serious concerns due to the failure to comply with safety rules during their operation. Specifically, the operation of such vehicles without considering speed limits and road conditions poses a real danger to life and health and sometimes causes road accidents that result in fatalities.
It must be noted that due to their structural characteristics, quad bikes are vehicles with limited stability, and irresponsible driving of them poses a high risk to the driver. It is also reminded that operating quad bikes on public roads is only permitted for individuals who hold the relevant driving license.
The Main State Traffic Police Department once again draws attention to the fact that the strict adherence to safety rules, paying attention to speed limits and road conditions during the operation of this type of vehicle—usually used in difficult terrain, mountainous areas—is of great importance in preventing possible serious road traffic accidents.