Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) “112" qaynar telefon xəttinə iyulun 17-də Qarabağ kanalının Bərdə rayonu, Mirzalıbəyli kəndindən keçən hissəsində 1 nəfərin batması barədə məlumat daxil olub.
Nazirliyin mətbuat xidmətindən Medianews.az-a bildirilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri axtarışlara cəlb olunub.
Hazırda vətəndaş - 1967-ci il təvəllüdlü Bünnətov Rəsul İbiş oğlunun batdığı ehtimal edilən istiqamətlərdə axtarışlar həyata keçirilir.

На канале Карабах продолжаются поиски утонувшего человека.
В горячую линию "112" Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) 17 июля поступило сообщение о том, что в канале Карабах, проходящем через село Мирзалыбейли Бардинского района, утонул один человек.
Как сообщили пресс-службе министерства Medianews.az, в связи с этим сообщением к поискам были привлечены водолазы-спасатели Государственной службы контроля мелких судов и спасения на воде МЧС.
В настоящее время ведутся поиски гражданина 1967 года рождения Расула Ибиш оглы Бюннетова в направлениях, где предположительно он утонул.