Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) “112" qaynar telefon xəttinə iyulun 17-də Qarabağ kanalının Bərdə rayonu, Mirzalıbəyli kəndindən keçən hissəsində 1 nəfərin batması barədə məlumat daxil olub.
Nazirliyin mətbuat xidmətindən Medianews.az-a bildirilib ki, məlumatla əlaqədar dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri axtarışlara cəlb olunub.
Hazırda vətəndaş - 1967-ci il təvəllüdlü Bünnətov Rəsul İbiş oğlunun batdığı ehtimal edilən istiqamətlərdə axtarışlar həyata keçirilir.

On July 17, the Emergency Situations Ministry's (ESM) "112" hotline received information about one person drowning in the section of the Karabakh channel passing through the village of Mirzalıbəyli, Barda district.
It was reported to Medianews.az by the ministry's press service that in connection with the information, divers-rescuers from the ESM's Small Vessels Control and Water Rescue State Service were immediately involved in the search.
Currently, searches are being conducted in the directions where the citizen, Rasul İbiş oğlu Bünnətov, born in 1967, is presumed to have drowned.