PSG-nin qələbəsindən sonra Fransadakı iğtişaşlara görə yüzlərlə şəxs həbs edilib,
PSG-nin qələbəsindən sonra Fransadakı iğtişaşlara görə yüzlərlə şəxs həbs edilib, polislər yaralanıb
UEFA Çempionlar Liqasının finalında PSG-nin “Arsenal”ı penaltilər seriyasında məğlub etməsindən sonra Fransanın müxtəlif şəhərlərində kütləvi iğtişaşlar baş verib.
Sky News-un məlumatına görə, hadisələr zamanı yüzlərlə şəxs polis tərəfindən saxlanılıb.
Məlumata əsasən, xüsusilə Parisdə minlərlə azarkeş küçələrə axışıb, bəzi yerlərdə avtomobillər yandırılıb, mağazalara ziyan vurulub və polisə qarşı qarşıdurmalar yaşanıb. Hüquq-mühafizə orqanları asayişi bərpa etmək üçün gözyaşardıcı qazdan istifadə edib və geniş təhlükəsizlik əməliyyatı həyata keçirib.
Fransa Daxili İşlər Nazirliyinin məlumatına görə, saxlanılan şəxslərin bir hissəsi vandalizm, ictimai asayişi pozmaq və polisə müqavimət göstərməkdə şübhəli bilinir. Hadisələr zamanı bir neçə polis əməkdaşının və mülki şəxsin xəsarət aldığı bildirilir.
Rəsmilər vəziyyətin nəzarət altına alındığını açıqlasalar da, bəzi bölgələrdə gecə boyu gərginliyin davam etdiyi qeyd olunur.

After PSG defeated Arsenal in the penalty shootout in the UEFA Champions League final, mass riots occurred in various cities of France.
According to Sky News, hundreds of people were detained by the police during the events.
According to the information, especially in Paris, thousands of fans flooded the streets, cars were set on fire in some places, stores were damaged, and clashes with the police occurred. Law enforcement agencies used tear gas to restore order and carried out a wide security operation.
According to the French Ministry of the Interior, some of the detained individuals are suspected of vandalism, disturbing public order, and resisting the police. It is reported that several police officers and civilians were injured during the events.
Although officials announced that the situation was under control, it is noted that tensions continued throughout the night in some areas.